Учасники форуму обговорили питання реалізації прав і можливостей ромів у контексті реалізації Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року у Полтавській області.
«Сьогодні в межах форуму порушили чималого питань правового, освітнього, соціального забезпечення представників ромської національності. Ви отримаєте фахові відповіді на озвучені питання із перших уст. Окрім того, в області працює «гаряча лінія» та відповідно чат-бот, де кожне звернення не залишається поза увагою. Аналізується відповідними департаментами та фахівцями, – зауважив Антон Чубенко. – Також у складі ОВА функціонує Юридичний департамент, який допоможе у наданні правової допомоги у разі потреби. Ми відкриті до співпраці за багатьма напрямами та комунікаційного обміну».
Щодо соціального забезпечення представників ромської національності, то відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» надання соціальних послуг в територіальних громадах області забезпечують 67 комунальних закладів/установ, із них: 15 територіальних центрів соціального обслуговування, 41 центр надання соціальних послуг, 11 центрів соціальних служб.
Протягом 2024 року провели 35 виїздів спеціалістів територіальних громад з метою обстеження місць проживання громадян ромської національної меншини та виявили 47 громадян вказаної категорії, яким надано 112 соціальних послуг (консультування, соціальний супровід, соціальна адаптація, натуральна допомога, представництво інтересів).
Упродовж 2024 року для педагогічних працівників області проводять семінари-тренінги з упровадження освіти демократичного громадянства, а також із питань інтеграції дітей у дитячі спільноти.
У закладах освіти на постійній основі триває роз’яснювальна робота з батьками дітей-ромів щодо підвищення рівня мотивації дітей до навчання, їхньої участі у позаурочній, позашкільній роботі. У закладах освіти, де навчаються діти-роми, надається необхідна психологічна допомога дітям і батькам-ромам, забезпечується консультування. Також у закладах загальної середньої освіти Полтавської області, де здобувають освіту діти-роми, проводять інформаційні та виховні години, години історії «Права ромів в Україні».
У межах подальшої співпраці обговорили план спільних заходів на перспективу, участь у грантових проєктах та план подальшої комунікації на рівні області.
Підпишіться, щоб отримувати листи.