13 грудня 2024, 09:22
Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
Команда Полтавського юридичного інституту НЮУ ім. Яр. Мудрого (студентки Поліна Дорохова, Діана Костюк, Ельвіра Іванько, тренери професор Іван Тітко і асистент Андрій Скрипник) взяла участь в офлайн-етапі Всеукраїнського антикорупційного муткорту 4.0, який проходив у м. Київ з 5 до 7 грудня. Право на участь в офлайн-етапі надала перемога у відборі серед 127 команд за результатами попередніх онлайн-змагань (було відібрано 10 найкращих команд).
Всеукраїнський антикорупційний муткорт організовано НАБУ, САП, ВАКС, КНУ імені Тараса Шевченка за підтримки EUACI, провідної антикорупційної програми в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується МЗС Данії.
ПДМУ
Міжнародна співпраця: науковиця ЗВО ПДМУ на семінарі “Public Health Innovations” Програми імені Фулбрайта, враження Доцентка кафедри іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією Юлія Лисанець взяла участь у роботі міжнародного заходу “Fall 2024 Fulbright Scholar Enrichment Seminar: Public Health Innovations”, який проходив з 3 по 6 грудня 2024 року в м. Клівленд (Огайо, США). Під час семінару понад 100 фулбрайтівців з 58 країн світу прослухали цікаві доповіді та долучилися до круглих столів і дискусій.
ПНПУ імені В. Короленка
10 грудня 2024 р. ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Марина Гриньова, проректор з наукової роботи Василь Фазан та начальниця відділу інновацій та міжнародних зв’язків Ірина Когут взяли участь у важливому заході – Інформаційному дні Єразмус+ у сфері вищої освіти, що відбувся у змішаному форматі.
Захід зібрав представників українських університетів, зокрема проректорів з міжнародної співпраці та відповідальних осіб за програму Єразмус+. У програмі заходу були представлені національні пріоритети для участі у конкурсах ЄС у 2025 р., обговорено питання реалізації міжнародних технічних проєктів та рекомендації Європейської Комісії щодо виконання Дорожньої карти європейської інтеграції в сферах освіти та науки.
Представники ПНПУ імені В.Г. Короленка мали можливість ознайомитися з ключовими напрямками розвитку програми Єразмус+, а також поділитися досвідом участі університету в міжнародних проєктах. Зокрема, вони обговорили інституційну спроможність реалізації таких проєктів та отримали практичні поради щодо участі в конкурсі 2025 р.
Інформаційний день став чудовою платформою для обміну досвідом та налагодження нових партнерських зв’язків, що сприятимуть розвитку міжнародної співпраці в освітній та науковій сферах.
ПДАУ
9 грудня Полтавський державний аграрний університет став майданчиком для важливої події – зустрічі, присвяченої обговоренню пілотних заходів зі створення ініціативних груп дрібних агровиробників (SIG) у Полтавській області. На цьому заході зібралися провідні експерти в аграрній галузі, серед яких були міжнародні експерти Рос Булл (Великобританія) та Сергій Замідра (Україна).
Відкриваючи захід, ректор ПДАУ Олександр Галич підкреслив важливість підтримки дрібних агровиробників і зазначив, що Університет, крім того, що готує фахівців, ще й активно долучається до розвитку сільських територій. Викладачі Університету не лише займаються науковою діяльністю, а й діляться своїми знаннями та досвідом з аграріями, виступаючи в ролі надійних партнерів.
Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Віктор Скриль подякував усім учасникам заходу та наголосив на актуальності підтримки сільського господарства. Департамент готовий сприяти будь-яким ініціативам, спрямованим на залучення інвестицій і розвиток малих виробництв.
Міжнародний і національний експерти з розвитку сільських територій та інновацій для дрібних агровиробників, проєкту ЄС «Інституційна та політична реформа для дрібного сільського господарства (IPRSA2)» Росс Булл і Сергій Замідра презентували пілотні проєкти, які успішно реалізуються в інших регіонах, та обґрунтували важливість їх упровадження на Полтавщині. Особливу увагу вони приділили питанням утримання коштів у регіоні та розвитку місцевих громад.
Експерти поділилися своїм досвідом і баченням розвитку дрібного сільського господарства в Україні. Рос Булл представив успішні практики з Європи, які можна адаптувати до українських реалій. Сергій Замідра детально розповів про особливості українського ринку та перспективи розвитку SIG в нашій країні.
Створення ініціативних груп дрібних агровиробників – це ефективний інструмент для об’єднання зусиль невеликих господарств.
Завдяки спільним діям аграрії можуть:
Після офіційної частини заходу для гостей організували екскурсію по наукових лабораторіях Університету, де вони побачили, як сучасні технології використовують для розв'язання проблем сільського господарства.
Зустріч фахівців у ПДАУ стала важливим кроком на шляху до розвитку дрібного сільського господарства в Україні. Отримані результати та висновки буде використано для розроблення конкретних кроків зі створення та підтримки ініціативних груп дрібних агровиробників.
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
Відбулося засідання Президії Академії будівництва України. У засіданні під головуванням президента Академії будівництва України, професора Івана Назаренка узяли участь віце-президент Академії будівництва України, голова Спілки ректорів закладів вищої освіти України, голова Вченої ради КНУБА, професор Петро Куліков, перший віце-президент Будівельної палати України Станіслав Сташевськй, віце-президент Будівельної палати України, віце-президент АБУ Анатолій Беркута, віце-президент АБУ, директор НТЦ Іван Перегінець, віце-президент АБУ, директор НДІБК Геннадій Фаренюк та інші члени Президії. До засідання долучилися в режимі онлайн представники територіальних відділень з Одеси, Запоріжжя, Тернополя, інших регіонів України. За дорученням керівника Полтавського територіального відділення Академії будівництва України, члена Президії АБУ, ректора Полтавської політехніки, професора Володимира Онищенка участь у засіданні узяв проректор з науково-педагогічної роботи, професор Богдан Коробко.
Підпишіться, щоб отримувати листи.