«Ми розуміємо, що житлове питання внутрішньо переміщених осіб – це не лише про квадратні метри, це про гідність, права людини та стабільність. Полтавщина стала другою домівкою для десятків тисяч людей з областей, в яких тривають активні бойові дії. Нині теж залишаємося надійним тилом у підтримці співгромадян, постраждалих від російської збройної агресії. Нам вдається задовольнити базові потреби ВПО, зокрема і щодо створення та забезпечення МТП. Завжди можемо розраховувати на допомогу міжнародних партнерів. 2025 року будемо фокусуватися на вирішенні питання тимчасового житла. Зокрема на проведенні ремонтних робіт, підтримці людей, які орендують квартири тощо», – розповів Володимир Василенко.
Варто зазначити, що спільними зусиллями в області реалізовані масштабні житлові проєкти, спрямовані на поліпшення житлових умов ВПО – це комплексні ремонтні роботи з облаштування умов проживання в чотирьох найбільших МТП; на постійній основі здійснюється матеріальне забезпечення та покращення житлових умов усіх 64 місць тимчасового проживання; активізовано роботу з тергромадами щодо використання інструменту відумерлої спадщини; сформовано реєстр об’єктів, які можуть бути пристосовані для тимчасового проживання ВПО.
«Протягом цього року ми багато працювали на Полтавщині. За нашої допомоги поліпшили умови проживання ВПО у кількох громадах області. 2025 року ми також працюватимемо над низкою проєктів у Полтавській області. Приємно, що маємо потужну підтримку облвійськадміністрації. Це значно прискорює темпи надання нашої допомоги», – зауважив голова Саб-офісу УВКБ ООН у місті Дніпро Федеріко Серсале.
Учасники форуму обговорили шляхи та можливості фінансування формування фондів житла, перспективи реформування житлового законодавства, ознайомилися із позитивним досвідом забезпечення ВПО житлом у громадах.
Підпишіться, щоб отримувати листи.