Як розповів директор закладу Василь Краснюк, свою діяльність навчальний заклад розпочав у далекому 1929 році. За часи свого існування він змінював назви відділень, їх склад, реорганізувався. 1998 року був перейменований у Березоворудський державний аграрний технікум. В цьому ж році на базі технікуму створено регіональний навчально-практичний центр з підготовки спеціалістів та перепідготовки працівників агропромислового комплексу.
Нині це – Відокремлений структурний підрозділ «Березоворудський фаховий коледж Полтавської державної аграрної академії». Закладу – 95 років.
У коледжі проводять підготовку фахівців за трьома спеціальностями: «агрономія», «технологія виробництва та переробки продукції тваринництва», «агроінженерія». Освіту здобувають за денною та заочною формами.
Окрім основних спеціальностей, студенти в процесі навчання отримують робітничі професії: тракторист-машиніст категорії «А1», «А2», водій автотранспорту категорії «В» і «С», слюсар-авторемонтник, технік штучного осіменіння с/г тварин та птиці, бджоляр, оператор комп’ютерного набору.
У закладі функціонують тематичні лабораторії. Серед «родзинок» коледжу – колекційно-дослідне поле, яке є одним із кращих баз практик для майбутніх агрономів. Знаходиться воно на території колишнього розарію поміщиків Закревських неподалік палацово-паркового ансамблю їх садиби.
«Березоворудський коледж унікальний не лише з історичної, а й географічної точок зору. По-перше, пам’ятка культурної спадщини Палац родини Закревських є навчальним корпусом коледжу й використовується винятково в освітньому процесі. По-друге, тут проходить перетин Київської, Чернігівської та Черкаської областей. Також заклад дав путівку в професійне життя багатьом аграріям Полтавщини та України, викладачам агродисциплін закладів вищої освіти. Коледж об’єднує агропокоління, династії сільгоспвиробників. Одні навчали, інші – навчалися, – зауважив Антон Чубенко. – Сучасна історія закладу тісно пов’язана з Полтавською державною аграрною академією. Звісно, 95 років – це поважний вік. За цей час відкривалися й змінювалися назви відділень, покоління викладачів. Та незмінним лишається одне – підготовка високоякісних кадрів для сільського господарства».
Нині в Березоворудському фаховому коледжі здобуває освіту майже 1000 осіб.
Підпишіться, щоб отримувати листи.