«Лише за місяць із десятки в лідери. Разом із Вінницькою та Херсонською областями очолюємо всеукраїнський рейтинг виконання плану заходів із реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, – розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін. – Це свідчить про нашу спільну роботу над створенням комфортного середовища для всіх. Разом із громадами області доопрацювали завдання, які перед нами ставив Уряд».
Зокрема, адаптували бібліотеки у Горішніх Плавнях, щоб вони були доступними для людей з інвалідністю. Для полтавських бібліотек придбали тифлокомплекси для людей із порушеннями зору, щоб вони змогли самостійно працювати з комп’ютером. Фонди закладів вищої освіти наповнюються цифровою навчальною, науковою і художньою літературою. На базі Полтавського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю за підтримки ЮНІСЕФ запрацювало відділення раннього втручання. Тут надається послуга для сімей із малюками, які мають порушення розвитку.
Водночас для дітей з особливими освітніми потребами в області працюють інклюзивно-ресурсні центри. У медзакладах діють реабілітаційні відділення. Є доступна спортивна інфраструктура – комплекси «Акваарена» і «Колос», які стали осередками адаптивного спорту. Облаштоване безбар'єрне модульне містечко для ВПО. Разом із громадами в області працюють над забезпеченням доступності укриттів для людей з інвалідністю. Заклади культури також створюють безбар'єрний доступ для відвідувачів. Краєзнавчий музей уже оцифрував понад 2,5 тис. експонатів фонду. В установі є підйомник, який забезпечує доступ до всіх поверхів.
«Ці досягнення – лише початок. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб кожен житель області почувався комфортно та безпечно. Наша мета – створити повністю універсальне безбар'єрне середовище», – наголосив Філіп Пронін.
Підпишіться, щоб отримувати листи.