Літературознавець Євген Сверстюк був щиро переконаний в тім, що «Симоненко належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати як частку історії України».
Здавалось би, на перший погляд, біографія Симоненка напрочуд проста і тривіальна – народився 8 січня 1935 року в с. Біївці Лубенського р-ну, далі навчання в школі, потім здобуття освіти у Київському державному університеті на факультеті журналістики, після чого працює в газеті «Черкаська правда», де він зустрічає кохання всього свого життя.
Кожен з нас знає Симоненка як патріота, шістдесятника, але хочемо акцентувати увагу на Симоненкові-романтикові, адже любов була одним із сенсів хоч і короткого, але такого насичено-яскравого життя. Тож, свою майбутню дружину Симоненко зустрічає, влаштувавшись працювати в редакцію газети, – це була молоденька кур’єрка Людмила (як любив називати її Василь - Люся).
Своїй коханій поет присвячує чимало віршів, які згодом увійдуть до золотого фонду української любовної лірики.
«… Прийшла любов непрохана й неждана – Ну як мені за нею не піти».
Давайте не забувати, що наразі мова йде про 22-річного хлопця, біографія якого зараз оповита легендами. Вірити їм чи ні – залишаємо на ваш розсуд.
Неспроста читачам полюбилось Симоненкове «Трояндове вино».
«Коли Василь вперше побачив свою майбутню дружину, то купив отакенну корзину троянд, зробив із них вино, пригостив її, і причарував. А ще пообіцяв робити щовесни трояндове вино – щоб закріпити успіх», – пригадував колега і друг Симоненка Микола Сніжко. За його словами, Василь називав своє фірмове вино на французький манір – «Симоне». А дружину Людмилу – Люсьєн.
Микола Сніжко, ще як був живий, поділився рецептом фірмового «Симоне»:
«Треба перем’яти з цукром пелюстки троянд. М’яти потрібно руками. Коли пустять сік, додати води. А потім чекати, поки заграє. Тільки треба брати лише рожеві троянди, вони найкраще для вина підходять».Тож можете скористатися рецептом поета…
Виставка «Іду до вас із забуття воскреслий»: до 90-річчя від дня народження В. А. Симоненка» експонуватиметься у відділі краєзнавства Полтавської ОУНБ імені. І. П. Котляревського (к. 509). Запрошуємо до перегляду!
Підпишіться, щоб отримувати листи.