1) Службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище відповідно до статті 51-3 Закону України «Про запобігання корупції». До них належать, зокрема, керівники органів державної влади, їхні заступники, керівники функціональних підрозділів, судді, прокурори, слідчі та дізнавачі, а також інші співробітники правоохоронних та контролюючих органів.
2) Декларантів, які обіймають посади пов'язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до переліку, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 06.11.2023 № 249/23.
Всі інші категорії публічних службовців не зобов’язані подавати такі повідомлення.
Обов’язок подати повідомлення про суттєві зміни виникає у вищезазначених категорій осіб у разі отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку декларантом на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів. У 2025 році це 151 400 грн (1 прожитковий мінімум – 3028 грн).
При цьому повинно бути дотримано сукупність таких обставин:
1) отримано дохід, придбано майно, здійснено видаток;
2) дохід отримав / майно придбав / видаток здійснив саме суб’єкт декларування;
3) розмір доходу /видатку перевищує 50 прожиткових мінімумів.
Строк для подання такого повідомлення – 10 календарних днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку.
Водночас, якщо при отриманні спадщини, подарунка, приватизації нерухомого майна грошова оцінка такого майна не проводилась і вартість його не відома, таке повідомлення не подається.
У разі одночасного придбання майна та здійснення видатку є можливість подати лише одне повідомлення, якщо видаток здійснено в межах 10-денного строку з моменту набуття майна у власність.
Подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані можливо в особистому кабінеті Реєстру декларацій.
Важливо: відомості про суттєві зміни в майновому стані обов’язково мають бути відображені декларантом у черговій щорічній декларації за відповідний звітний період.
Підпишіться, щоб отримувати листи.