Антон Чубенко зауважив, що в непростих умовах музейна спільнота не просто продовжує виконувати своє традиційне завдання – зберігати музейні експонати, але й шукає відповіді на нові виклики в умовах воєнного часу.
«Так, наразі музеї Полтавщини пропонують для наших ветеранів, ветеранок і всіх, хто пережив жахіття війни, проєкти з психологічної реабілітації та емоційної підтримки. Тому наше завдання – зробити все необхідне для сприяння в роботі музейних закладів, щоб якомога більше людей змогли долучитися до них», – зауважив Антон Чубенко.
За словами Ірини Удовиченко, у всі часи головною метою музейних рефлексій була підтримка колег через спільні роздуми та зустрічі. І в умовах повномасштабного вторгнення важливо продовжувати цей діалог.
«Сьогодні головним меседжем зустрічі є питання позиціонування музеїв після перемоги України. Недостатньо просто зняти експозиції, щоб зберегти їх. Музейні установи вже зараз повинні шукати нові наративи й способи репрезентації себе», – зауважила Ірина Удовиченко.
Учасники тренінгу обговорили низку важливих питань. Вони стосуються моніторингу діяльності музеїв, створених у складі підприємств, установ, організацій, закладів освіти, територіальних громад Полтавської області за підсумками 2024 року.
Також у фокусі – покращення умов безбар’єрності туристичних об’єктів Полтавщини.
Акцентували на можливості для територіальних громад області залучати грантові кошти у сфері збереження культурної спадщини. Окрім того, на прикладі Художньої галереї обговорили роль музеїв у підтримці життєстійкості в умовах воєнного стану.
Також розглянули питання формування української ідентичності на прикладі діяльності Гадяцького історико-краєзнавчого музею у 2024 році, пріоритетні аспекти діяльності Національного музею-заповідника М.В Гоголя в умовах воєнного стану.
Учасникам заходу провели екскурсію до лабораторії оцифрування музейних фондів.
Другий день тренінгу матиме формат виїзного засідання.
Антон Чубенко (14)
Виступ (9)
Екран (3)
Лілія
Підпишіться, щоб отримувати листи.