• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Мандруємо РЛП «Кременчуцькі плавні»

14 лютого 2025, 10:17

  • Департамент екології та природних ресурсів
Первоцвіти

На території РЛП «Кременчуцькі плавні» є не лише острови, повністю оточені водою, а й півострови Кантареве річище та Камінський, а також заплавні території, які мають природний зв’язок із сушею.

Кантареве річище являє собою півострів видовженої форми, де поєднуються різні типи ландшафтів. З одного боку його омиває швидка течія Дніпра, а з іншого – розкинулась тиха протока, де рослинність представлена різноманітними видами водних та прибережно-водних рослин. Ця спокійна водна екосистема створює сприятливі умови для розвитку унікальної флори та фауни. Серед рідкісних тут зустрічається реліктовий вид водної папороті сальвінія плаваюча.

Рослинний світ півострова вражає своїм різноманіттям. Тут домінують соснові ліси, що чергуються з піщаними луками, створюючи унікальний ландшафт. Деревний ярус представлений не тільки соснами, але й такими видами, як тополя, верба, дуб, глід та інші.

На острові є фрагменти справжніх лук із домінуванням грястиці збірної та костриці лучної. Велике різноманіття тут і лікарських рослин, серед яких цмин пісковий, деревій, латук компасний. Серед грибів зустрічаються маслюки, різні види трутовиків та інші.

Тваринний світ Кантаревого річища теж цікавий та різноманітний. Тут можна зустріти представників різних видів, кожен з яких відіграє свою роль в екосистемі цього унікального місця.

Півострів Камінський та частина заплави на правому березі річки Дніпро, що входять до території РЛП «Кременчуцькі плавні», це найцінніші куточки дикої природи, які залишились після створення каскаду водосховищ.

Тут зосереджена найбільша чисельність раритетних видів флори і фауни регіонального ландшафтного парку.

На заплавних вологих луках зустрічаються п’ять видів рослин, занесених до Червоної книги України: зозулинець болотний, зозулинець рідкоквітий, зозульки м’ясочервоні, зозульки травневі та півники сибірські. Серед видів рослин, що охороняються на території Полтавської області валеріана лікарська, вужачка звичайна, гадюча цибулька занедбана та інші.

В заплавних лісах зростають тополі біла та чорна, осики, сосни. Дуби ростуть розрідженими дубняками, частими гостями яких є дикі кабани.

Навесні серед опалого листя тут зростають яскравими килимами первоцвіти, які охороняються у Полтавській області як регіонально рідкісні – проліска сибірська та проліска дволиста.

Серед раритетних видів тваринного світу зустрічається видра річкова, гадюка степова, мідянка, орлан-білохвіст, занесені до Червоної книги України.

Поділитись

Теги

екологія
довкілля

Новина за темою

Відбудеться засідання круглого столу на тему «Збереження біорізноманіття – запорука відновлення»
14/02/2025
День екологічних знань «Людина і навколишній світ»
14/02/2025
Україна готується до запровадження Пташиної та Оселищної директив ЄС
14/02/2025
Птах

Птах

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Саме припинення вогню, тривале й надійне, буде реальним показником руху до миру; Америка може із цим допомогти – звернення Президента Саме припинення вогню, тривале й надійне, буде реальним показником руху до миру; Америка може із цим допомогти – звернення Президента
08/05/2025
Можливість на безоплатне навчання в сфері ІТ для вразливих категорій населення
08/05/2025
Володимир Когут: «Наша мета – зробити кожен гектар облікованим, захищеним і корисним для бюджету»
08/05/2025
Володимир Когут зустрівся із заступницею Міністра освіти і науки України Надією Кузмичовою
08/05/2025
Як отримати кошти на модернізацію шкіл, лікарень та дитячих садочків
08/05/2025
На Полтавщині удосконалюють функціонування системи підтримки осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які страждають на психічні розлади
08/05/2025
Як трансформується освіта і наука в Україні
08/05/2025
80 років Перемоги над нацизмом в Європі
08/05/2025
Синоптики попередили про дощі та заморозки на поверхні ґрунуту
08/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту