• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Що змінилося у «Пакунку малюка» в 2025 році?

14 лютого 2025, 14:29

  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
  • Департамент соціального захисту населення
Пакунок Малюка

Державна програма «Пакунок малюка» допомагає молодим батькам адаптуватися до нової ролі, надаючи вибір між натуральною допомогою (бебі-боксом) або грошовою компенсацією.

У 2025 році Уряд зберіг цю можливість, і тепер сума виплати становить 7689 грн (три прожиткові мінімуми для дітей до 6 років на момент народження).

На Полтавщині у 2024 році 3919 родин скористалися можливістю отримати грошову компенсацію «Пакунок малюка», загальна сума виплат склала понад 29,9 млн грн.

Витратити ці гроші можливо в 12,5 тис. закладів торгівлі, які внесені до реєстру учасників проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка».

У переліку є як звичайні торгові точки, так і інтернет-магазини (перелік закладів торгівлі за посиланням: https://pakunok-malyuka.ioc.gov.ua/outletaddresses ).

Крім того, батьки більше не прив’язані до ПриватБанку — обрати можна буде з-поміж інших уповноважених банківських установ.

За грошовою компенсацією можна звернутися шляхом подання заяви:

  • онлайн - через портал «Дія», у складі комплексної послуги «єМалятко», подавши заявку за посиланням: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko;
  • офлайн –до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  • поштою - до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, ЦНАПу або управління соціального захисту населення райвійськадміністрації (бланк зави за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/114-2025-%D0%BF#n103).

У разі народження дитини за кордоном і відсутності свідоцтва про народження, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану України, до заяви додається копія свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально.

Ще одна важлива зміна — оновлений вміст «Пакунку малюка», куди входить понад 50 якісних дитячих речей.  Після консультацій з родинами у нього додали багаторазові вологостійкі пелюшки, тепліші речі, збільшили розмір пледа-ковдри та зменшили кількість найменшого одягу. Також тепер у пакунку є книжка «Від народження до року» від Дитячого Фонду ООН (UNICEF) з найкращими світовими та українськими порадами для батьків.

Отримати такий «бебі-бокс» батьки новонародженої дитини мають, як правило, у пологовому будинку або, у разі його відсутності при виписці новонародженої дитини – в управліннях соціального захисту населення за місцем проживання/перебування.

Сім’ї мають право отримати «бебі-бокс»  впродовж 30 календарних днів з дня народження дитини чи грошову виплату впродовж 12 місяців після народження дитини. В разі отримання «бебі-боксу» грошова компенсація не виплачується.

Держава підтримує молодих батьків – обирайте зручний формат допомоги для вашої сім’ї!

 

Поділитись

Теги

соцзахист

Новина за темою

Як отримати допомогу при усиновленні дитини?
14/02/2025
На Полтавщині удосконалюють функціонування системи підтримки осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які страждають на психічні розлади
14/02/2025
У травні 76 тис. жителів Полтавщини отримають державну соціальну допомогу
14/02/2025

Останні новини

Більше новин
110 років від дня народження видатного оперного співака та уродженця Полтавщини Семена Когана 110 років від дня народження видатного оперного співака та уродженця Полтавщини Семена Когана
09/05/2025
Як отримати допомогу при усиновленні дитини?
09/05/2025
Саме припинення вогню, тривале й надійне, буде реальним показником руху до миру; Америка може із цим допомогти – звернення Президента
08/05/2025
Можливість на безоплатне навчання в сфері ІТ для вразливих категорій населення
08/05/2025
Володимир Когут: «Наша мета – зробити кожен гектар облікованим, захищеним і корисним для бюджету»
08/05/2025
Володимир Когут зустрівся із заступницею Міністра освіти і науки України Надією Кузмичовою
08/05/2025
Як отримати кошти на модернізацію шкіл, лікарень та дитячих садочків
08/05/2025
На Полтавщині удосконалюють функціонування системи підтримки осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які страждають на психічні розлади
08/05/2025
Як трансформується освіта і наука в Україні
08/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту