• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Наставництво: що про це варто знати?

18 березня 2025, 14:30

  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
  • Департамент соціального захисту населення
Наставництво 1

Наставництво – це можливість підтримати дитину, яка залишилася без турботи батьків. Стати для неї другом та людиною, якій можна довіритися.

Щоб стати наставником, не потрібно мати багато вільного часу чи суперздібності. Потрібно просто мати бажання допомогти, пройти навчання і стати опорою для дитини, яка цього потребує.

Популяризація наставництва передбачена Стратегією забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні, адже це інвестиція в майбутнє. Діти, які виховуються в інституціях – це частина нашого суспільства. Важливо дати їм можливість навчатися, соціалізуватися, відчувати підтримку та любов.

Наставництво — один із способів індивідуальної підтримки та допомоги дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, або іншому закладі для дітей.

Повнолітня особа — наставник/наставниця — стає "старшим/-ою другом/подругою", допомагає в підготовці до самостійного життя дитини, в її соціальній та психологічній адаптації. Наставник/-ця може дати пораду, навчити нового, мотивувати відкривати у собі нові таланти та захоплення, допомогти дитині відчувати себе менш самотньою у житті й доводити, що не варто боятися пізнавати цей світ.

Наставництво здійснюється на добровільній та безоплатній основі.

Що дає наставництво дитині?

Для дитини наставництво означає отримання підтримки, уваги, допомоги в навчанні та розвитку, можливості краще адаптуватися в суспільстві, а також знайти друга/подругу й наставника/-цю.

Спілкування та спільне проведення часу з наставником/-цею дають дитині відчуття приналежності, цінності та сприйняття себе як важливої особистості. Це також необхідно для соціалізації дитини та розвитку її комунікативних навичок.

Наставництво дозволяє дитині опанувати навички для самостійного життя, такі як: особиста гігієна, готування їжі, оплата комунальних послуг, управління власним бюджетом, вибір продуктів, одягу, побутових речей, організація побуту, пошук інформації, користування громадським транспортом та навігація по місту, робота з технікою, планування подорожей.

Наставництво також сприяє професійному самовизначенню дитини, допомагаючи їй зрозуміти свої інтереси та амбіції, вибудовувати кар'єрні цілі та розробляти план їх досягнення. Це може включати ознайомлення з різними професіями, відвідування робочих місць або зустрічі з професіоналами в різних сферах.

Наставництво надає дитині комплексну підтримку, необхідну для її розвитку та успішної інтеграції в суспільство, допомагаючи їй стати самодостатньою, впевненою в собі та готовою до дорослого життя особистістю.

Більше про наставництво Ви дізнаєтесь на Єдиній державній платформі про усиновлення та сімейні форми виховання за посиланням https://www.dity.gov.ua/mentoring.

 

Поділитись

Теги

соцзахист

Новина за темою

На Полтавщині удосконалюють функціонування системи підтримки осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які страждають на психічні розлади
18/03/2025
У травні 76 тис. жителів Полтавщини отримають державну соціальну допомогу
18/03/2025
Затверджено операційний план заходів з реалізації у 2025-2027 роках Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 р.
18/03/2025
Наставництво

Наставництво

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Можливість на безоплатне навчання в сфері ІТ для вразливих категорій населення Можливість на безоплатне навчання в сфері ІТ для вразливих категорій населення
08/05/2025
Володимир Когут: «Наша мета – зробити кожен гектар облікованим, захищеним і корисним для бюджету»
08/05/2025
Володимир Когут зустрівся із заступницею Міністра освіти і науки України Надією Кузмичовою
08/05/2025
Як отримати кошти на модернізацію шкіл, лікарень та дитячих садочків
08/05/2025
На Полтавщині удосконалюють функціонування системи підтримки осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які страждають на психічні розлади
08/05/2025
Як трансформується освіта і наука в Україні
08/05/2025
80 років Перемоги над нацизмом в Європі
08/05/2025
Синоптики попередили про дощі та заморозки на поверхні ґрунуту
08/05/2025
На Полтавщині триває підготовка до НМТ-2025
08/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту