• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

«Безбар’єрність – це про справедливість, свідомість держави та повагу до наших громадян», – Олексій Кулеба

27 березня 2025, 10:38

  • Департамент будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики
  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
1 (1)

Відбулося засідання Національної Ради безбарʼєрності. Участь у заході взяла Перша леді України Олена Зеленська, провів засідання Віце-прем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

На ньому були присутні представники Уряду, Офісу Президента, міжнародних партнерів та приватного сектору. Протягом заходу учасники презентували 10 флагманських проєктів від Міністерств, які будуть реалізовані у найближчі роки. Від Полтавщини долучилися т.в.о. начальника ОВА Володимир Когут та представники профільних структурних підрозділів. В нашій області Полтава й Опішня стали першими учасниками флагманського проєкту «Рух без бар’єрів» зі створенням інклюзивних маршрутів. Зроблено чимало, утім попереду – ще більше. Разом створюємо безбар'єрне суспільство.

 

Модераторка засідання – Тетяна Ломакіна, Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності. 

 

Олена Зеленська зазначила, що, згідно з даними нещодавнього опитування від Центру соціальних змін і поведінкової економіки, проведеного за ініціативою ЮНІСЕФ, безбар’єрність – серед нових цінностей суспільства для 87% українців.

 

"Це колосальні зрушення в суспільній свідомості. Таку вмотивованість людей треба зберегти. Тому хочу сфокусувати на цьому нашу увагу – ось суспільний запит нарешті з’явився, не відповісти на нього не можна. Втрачену мотивацію підіймати навіть важче, аніж створювати з нуля", – зазначила Перша леді.

 

Олексій Кулеба наголосив на пріоритетності безбар’єрних підходів у процесі підтримки та розвитку стійкості українського суспільства. Він підкреслив, що згідно з даними досліджень, лише 22% об’єктів публічного простору в Україні є безбар’єрними.  

 

“В умовах повномасштабної війни всі ми усвідомлюємо головний державний пріоритет — це оборона і підтримка фронту. Водночас питання безбар’єрності не може бути другорядним і не може бути відкладеним на потім. Навпаки — саме війна зробила його ще більш актуальним. І це — питання справедливості, свідомості держави та поваги до громадян. Безбар’єрність це потреба мільйонів людей. Ми продовжуємо спільну роботу в межах Національної стратегії безбар’єрності до 2030 року. Вчора Урядом затверджено оновлений План заходів на 2025–2026 роки. Цей документ — результат спільної роботи міністерств, обласних адміністрацій, експертів та громадських організацій. Ми врахували попередній досвід і нові виклики, пов’язані з воєнним станом. План містить конкретні завдання та строки виконання", — зазначив Віце-премʼєр-міністр з відновлення — Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

 

До реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні залучені 16 міністерств. Вони впроваджують 30 проєктів і вже мають результати.

 

Зокрема, оновлені Державні будівельні норми та стандарти для забезпечення доступності просторів, серед яких і укриття.

 

Під час засідання представники міністерств та інших центральних органів виконавчої влади презентували нові пріоритетні проєкти за напрямами безбар’єрності. Зокрема, Віце-премʼєр-міністр з відновлення Олексій Кулеба розповів про флагманський проєкт Мінрозвитку “Рух без барʼєрів”: відпрацювання у 15 пілотних громадах механізмів безбар’єрних маршрутів.

 

“Вже зараз пілотні міста визначились з маршрутами, провели аудит обʼєктів, які знаходяться на шляху, і починають роботи з реконструкції. Ці маршрути – не лише про фізичні зміни у міському середовищі, а й про комплексний підхід до створення доступного простору через модернізацію інфраструктури, інформаційні кампанії, розширення можливостей цифрової взаємодії та залучення соціально відповідального бізнесу. Ключовою співпрацею в рамках “Руху без барʼєрів” ми розглядаємо роботу держави та громад із бізнесом. Дослідивши маршрути, ми бачимо, що більшість обʼєктів на них – це приватна власність – заклади харчування, магазини, клініки тощо. Тому тут комунікація і координація з представниками бізнесу є надважливою і без цього проєкт не буде успішним. Також ми долучаємо міжнародних партнерів та громадські організації, що спеціалізуються на розвитку безбар’єрності”, – підкреслив Олексій Кулеба.

 

Для реалізації проєкту “Рух без бар’єрів” обрано 15 міст-пілотів: Київ, Буча, Львів, Дніпро, Одеса, Житомир, Полтава, Рівне, Кропивницький, Вінниця, Славутич, Тернопіль, Чернівці, Калуш та селище Опішня. 

 

Кожен безбар’єрний маршрут – це конкретний шлях, що проходить через ключові об’єкти міста, наочно демонструючи, як може і має виглядати міський простір з точки зору безбар’єрності. Він включає всі необхідні елементи – зручні тротуари, безпечні переходи, доступні входи до будівель, зрозумілу навігацію, тактильні позначки, а також адаптовані заклади громадського харчування, фінансові установи, магазини та інші місця, якими користуються мешканці щодня.

 

До реалізації “Рух без бар’єрів”, за словами Олексія Кулеби, вже залучено понад 50 представників великого мережевого бізнесу України та понад 1000 представників малого бізнесу на місцевому рівні. 

Презентували свої проєкти також:

  • Міністерка економіки України Юлія Свириденко – “Безбар’єрність на ринку праці”
  • Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров – “Безбар’єрний ЦНАП”
  • Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко – “Доступність екстрених служб та сервісних послуг МВС для різних верств населення”
  • Заступник Міністра оборони України Сергій Мельник – “Послуги для поранених”, “Центри відновлення та здоров’я”
  • Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко – “Розвиток системи реабілітаційної допомоги: Дитяча (педіатрична) реабілітація, амбулаторні відділення і монопослуга в громадах”
  • Міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова – “Формула гідного повернення до цивільного життя”
  • Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович – “Підтримане проживання”
  • Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький – “Культура без бар’єрів”
  • Міністр освіти та науки Оксен Лісовий – “Освітня безбар’єрність: відкриваючи нові горизонти”, “Точка дотику”

 

Успішними кейсами роботи в рамках політики безбарʼєрності поділилися представники приватного сектору: 

  • Голова правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Перцовський – “Укрзалізниця як найбільший роботодавець для ветеранів та ветеранок: реальні історії та системні кроки”
  • Співзасновник “Нова Пошта” В’ячеслав Климов – “На шляху до створення доступного сервісу та місця роботи”
  • Голова правління “Ощадбанк” Сергій Наумов – “Моя безбар’єрність”
  • Голова Національного агентства державної служби Наталія Алюшина – “Безбар’єрний простір в публічному управлінні”

"У різні відрізки історії різні ознаки, винаходи, новації визначали ступінь цивілізованості людства. Сьогодні, я знаю, такими маркерами є безпека та безбар’єрність. Чесна рівність і справедлива доступність абсолютно для всіх", – підсумувала Олена Зеленська.

Нагадаємо, Національна Рада безбарʼєрності – консультаційно дорадчий орган Кабінету Міністрів України, що здійснює моніторинг реалізації та координацію всіх залучених виконавців Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Вона була створена в межах ініціативи Першої леді “Без бар’єрів”.

Поділитись

Теги

Безбар'єрність

Новина за темою

Головна лікарня Полтавщини розбудовує безбар’єрний медичний простір
27/03/2025
Ветерани та ветеранки з інвалідністю можуть навчитись керуванню на спеціалізованих авто за кошти Мінветеранів
27/03/2025
Безбар’єрні автошколи. Твій рух без бар’єрів починається тут!
27/03/2025

Останні новини

Більше новин
Зараз на робочих рівнях між Україною та США з’ясовують усі деталі щодо постачання оборонної підтримки – звернення Президента Зараз на робочих рівнях між Україною та США з’ясовують усі деталі щодо постачання оборонної підтримки – звернення Президента
02/07/2025
На Полтавщині за підтримки УВКБ ООН відремонтували гуртожиток для ВПО
02/07/2025
У Кременчуці відкрили меморіальну дошку захиснику Михайлу Кравченку
02/07/2025
На Полтавщині відкрили ще один простір соціальної адаптації
02/07/2025
«Вікі любить Землю» запрошує до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії!
02/07/2025
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів
02/07/2025
Пліч-о-пліч із тими, хто захищав Україну: стартує другий етап відбору фахівців із супроводу ветеранів й ветеранок
02/07/2025
Онлайн-курс із цифрової безпеки: «Very Verified 2.0»
02/07/2025
Як подати онлайн-заяву на послугу денного догляду: покрокова інструкція
02/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту