Цього року Литва і весь світ відзначають150-річчя від дня народження одного з найвидатніших литовських художників М. К. Чюрльоніса.
ЮНЕСКО включила день народження Чюрльоніса до списку найважливіших цьогорічних ювілеїв. Річниця Чюрльоніса активно відзначатиметься в Україні теж. У квітні відбудеться тур з десяти концертів: у Києві, Полтаві, Харкові, Дніпрі, Миколаєві, Одесі, Тернополі, Чернівцях, Коломиї та Львові.
Цього рокув Україні також буде виданий альбом робіт живопису Чюрльоніса українською мовою.
«Сьогодні Україна як ніколи потребує нашої підтримки та демонстрації єдності з нею у всіх можливих способах і аспектах. Культура, що промовляє про наші цінності та ідентичність і про наше непереборне прагнення краси та гармонії, є одним з головних шляхів для демонстрування єдності з Україною. Я вдячний Посольству Литви в Україні та аташе з питань культури Томасу Іванаускасу, який запропонував ідею об'єднання в одну програму найвідоміших митців Литви та України. Чюрльоніс та Леся Українка — це серця,що палають, Литви та України, і чиї твори досі залишаються наріжним каменем самоусвідомлення та світогляду наших народів. Подорож Україною разом з цими митцями — ще одне підтвердження того, що ми разом з вами, і не лише зовнішньо, але й поєднані глибинними зв'язками. І ми будемо з вами разом до кінця», — розповів про проект Рокас Зубовас.
М. К. Чюрльоніс народився 22 вересня 1875 року. Усього за 36 років життя він виробив свій винятковий стиль і створив близько 300 живописних і графічних, а також близько 400 музичних творів. Чюрльоніс також залишив літературну та журналістську спадщину, експериментував з художньою фотографією, як одним з найновітніших засобів масової інформації того часу. Крім цього він займався громадською діяльністю, а його листи, що збереглися, можуть надихати нас і сьогодні. Чюрльоніс цікавився не лише мистецтвом, але й геологією, хімією, фізикою, астрономією, історією, філософією, релігією, міфологією та іншими галузями. Немає сумнівів, що ця особистість поєднувала в собі великий талант, потужну уяву та пристрасть до знань.
Спіч
Виступ
Екскурсія (1)
Піано
Рояль2
Підпишіться, щоб отримувати листи.