Це форма гендерно зумовленого насильства (ГЗН), яка є набагато ширшою за видами, що є особливо небезпечним, так як інколи постраждалі в ході жахливих подій сприймають це як частину агресії ворога. В умовах окупації не існує поняття добровільної згоди. Це фізичний і психологічний примус, сексуальна експлуатація з шантажем: щоб не вбили, щоб отримати їжу або ліки. Проте реальна кількість постраждалих є значно вищою за офіційну статистику. Адже ще й досі залишаються окупованими значні території нашої країни, на яких можуть перебувати постраждалі від СНПК.
Крім того, особи можуть боятися або соромитися звертатися по допомогу, звинувачуючи себе в тому, що сталося. Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом (СНПК) – тяжкий і жорстокий злочин, який має безпосередній вплив як на постраждалу особу, так і на її близьких. Крім того, може призводити до серйозних фізичних (безплідність, інвалідність, захворювання), психологічних (стрес, депресія, страх, безсоння), соціальних (осуд суспільства, втрата стосунків) і соціально-економічних (втрата роботи, житла) наслідків.
Які дії вважаються СНПК? Що робити, якщо ви стали жертвою СНПК? Та до яких компетентних органів Ви можете звернутись за допомогою, якщо Ви чи ваші знайомі постраждали від СНПК або стали свідками воєнного злочину? Вся ця інформація, а також як отримати грошову допомогу за Пілотним проектом із надання Невідкладних репарацій постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з агресією російської федерації проти України Ви можете знайти на оновленій тематичній сторінці порталу ОВА https://poda.gov.ua/attachments/194290
Також, в долучених файлах розміщено корисні презентаційні матеріали Департаменту за темою.
СНПК (2)
СНПК (3)
СНПК (4)
Підпишіться, щоб отримувати листи.