• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу

26 квітня 2025, 10:00

  • Департамент соціального захисту населення
Чаес Page 0001 (4)

Генеральною Асамблеєю ООН 26 квітня проголошено Міжнародним днем пам'яті про Чорнобильську катастрофу.

Безперечно, для органів соціального захисту населення області забезпечення соціальної захищеності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є одним із пріоритетів щоденної діяльності та уваги, адже понад 17 тисяч мешканців області мають відповідний статус.

Забезпечення прав постраждалих осіб на соціальні гарантії здійснюється як в межах державних цільових програм, так і за кошти обласного бюджету.

Відтак очікуваний рівень підтримки для забезпечення заходів соціального захисту чорнобильців на 2025 рік з державного бюджету становить на рівні 41 млн.грн 

У І кварталі поточного року з державного бюджету для забезпечення соціальних виплат спрямовано 10,3 млн.грн.

З метою надання додаткових соціальних гарантій вразливим верствам населення, в області забезпечується реалізація заходів Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області.

В рамках Програми у 2025 році на додаткові соціальні гарантії громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи буде спрямовано майже 17 млн.грн.

Адресну допомогу дружинам померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, та дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії вже виплачено у розмірі 4 тисячі гривень на загальну суму майже 7,2 млн.грн.

Важливим напрямом забезпечення безоплатними ліками за рецептами лікарів для амбулаторного лікування та безоплатним зубопротезуванням для реалізації якого в 2025 році передбачено 5,3 млн. грн. Лише за перший квартал поточного року цією послугою скористались 227 осіб. Один із мешканців Полтавської громади, який отримав таку послугу є Юрій Дементенко – учасник ліквідації наслідній аварії на ЧАЕС першої категорії.

«Ні для кого не секрет, що всі хто був ліквідаторам або перебували тоді в зоні ураження отримали непоправну шкоду здоров'ю. Щитовидка, онкологія, серцево судинні хвороби … навіть не буду далі продовжувати. Тому можливість отримати зараз безкоштовні послуги, рецептурні ліки це дійсно практична підтримка, особливо коли мова про такі «вартісні» речі як зубопротезування» - відмічає Юрій Анатолійович.

Павло Хмельницький, який також є ліквідатором та отримав інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи проживає в с.Клименки Мачухівської громади і також отримав безкоштовні ліки в місцевій аптеці.

«Минуло майже 40 років, але пам’ятаю ту трагедію як наче вчорашній день. Звісно це непоправна сторінка історії для нашої країни, тому люди які втратили тієї весни найдорожче: своїх рідних та здоров’я потребують уваги та підтримки від держави. Добре, що є такі обласні ініціативи, які дають змогу підтримувати здоров’я та лікуватись» - коментує Павло Григорович. 

«З метою вирішення актуальних питань соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, Департамент соціального захисту облвійськадміністрації підтримує постійний діалог з громадськими Чорнобильськими організаціями. Нам важливо розуміти потреби цієї спільноти, які інструменти працюють, а які варто покращити на місцевому рівні. Всі ініціативи і надалі будуть впроваджуватися через обласну Комплексу програму соціального захисту населення» - зазначила Директор Департаменту соціального захисту населення ПОВА Людмила Корнієнко.

Для того, щоб швидко знайти медичний заклад, який бере участь у ініціативі Департаментом розроблено інтерактивну карту, яка доступна за посиланням: https://surl.li/bwvnpg. Умови та перелік потрібних документів – в інфографіці.

Роз’яснення стосовно соціальних гарантій, передбачених громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, можна отримати: за телефоном безкоштовної гарячої лінії з питань соціального захисту 0800500620 або у профільному відділі Департаменту за телефоном (0532) 68 12 34.

Поділитись

Теги

соцзахист

Новина за темою

Розрахувати орієнтовний розмір субсидії на оренду житла для ВПО – просто
26/04/2025
Компенсація постраждалим від вибухонебезпечних предметів
26/04/2025
В ДСЗН провели нараду щодо профілактики та посилення контролю за захворюваністю на туберкульоз в отримувачів послуг стаціонарного догляду
26/04/2025
Чаес Page 0002

Чаес Page 0002

Чаес Page 0003

Чаес Page 0003

Чаес Page 0004

Чаес Page 0004

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Україна запровадила санкції проти 60 юридичних та 73 фізичних осіб, залучених до обходу санкцій з боку РФ та фінансування російського ВПК Україна запровадила санкції проти 60 юридичних та 73 фізичних осіб, залучених до обходу санкцій з боку РФ та фінансування російського ВПК
06/07/2025
Ранкова атака на Кременчук: пошкоджено 16 будівель, двоє постраждалих
06/07/2025
Україна виборола своє право на Чорне море – Президент привітав воїнів ВМС зі святом
06/07/2025
Кількість загиблих після удару по Полтавській громаді 3 липня зросла
06/07/2025
На Полтавщині відбулися змагання з пляжного волейболу
06/07/2025
У Мачухівській громаді відбувся інформаційно-практичний тренінг «Молодь громади: знати, вміти, діяти»
06/07/2025
62 випускники на Полтавщині отримали 200 балів за підсумками НМТ-2025
06/07/2025
 Полтавщина серед кращих спортивних громад України
06/07/2025
Полтавщина потрапила до тревел-проєкту «Щоденник подорожнього»
06/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту