• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Рух без бар’єрів: 15 громад отримають до кінця 2025 року оновлені вулиці

09 травня 2025, 15:10

  • Департамент будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики
Рух Без Бар’Єрів

Перші оновлені вулиці, повністю модернізовані в межах комплексного підходу до формування доступного середовища, 15 міст отримають до кінця 2025 року.

Громади вже визначили конкретні ділянки першої черги, що зазнають змін на безбар'єрних маршрутах. Йдеться про міста-пілоти, де розбудовують та впроваджують безбарʼєрні маршрути у межах флагманського проєкту Мінрозвитку “Рух без барʼєрів”. На низці об’єктів на маршрутах вже тривають роботи.

Складено детальні графіки реалізації всіх об'єктів незалежно від форми власності, як інфраструктурних, так і дорожньо-транспортної мережі на маршруті. У підсумку, після закінчення робіт на нових транспортно-пішохідних шляхах, люди не відчуватимуть впливу бар'єрів й легко зможуть дістатись до потрібного громадського простору, будівлі, транспорту та інфраструктури.

За дорученням Віцепрем’єр-міністра з відновлення – Міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби міста збалансували бюджети та визначили фінансування маршрутів за принципом 40-30-30, із можливістю індивідуального коригування до 10%. Основну частку (40%) буде направлено з державного бюджету, ще по 30% — з міського та обласного. Водночас до ініціативи активно долучається приватний сектор, який чітко усвідомлює важливість і перспективність цього проєкту.

Загальна довжина всіх маршрутів без бар’єрів сягатиме близько 100 кілометрів. Реконструкція охоплюватиме 1500 об'єктів на маршрутах – це понад 250 багатоквартирних будинків, 30 відділень банків, 45 закладів охорони здоров'я, 70 аптек, 35 закладів освіти, понад 500 об’єктів дорожньо-транспортної мережі, 120 закладів харчування, 40 громадських будівель отримання публічних послуг, 400 закладів торгівлі. В першу чергу, до кінця 2025 року будуть зроблені ділянки в межах кількох кілометрів в кожній громаді. На маршрутах головна увага точкам тяжіння: медичним, освітнім, культурним закладам, спортивним спорудам, закладам торгівлі тощо.

Маршрути першої черги по містах: що зміниться і де саме у 2025 році
Київ: 12,5 кілометра — “Маршрут безбарʼєрності міста Києва”. Головний військовий клінічний госпіталь — Майдан Незалежності — Центральний залізничний вокзал.

Одеса та Житомир — рекордсмени за загальною протяжністю маршрутів: 20 км і 21 км відповідно, які зазнають змін до кінця 2030 року.

В Одесі модернізують у першу чергу відтинок у 3 кілометра від перехрестя на проспекті Князя Володимира Великого та вулиці Кишинівська до обласної лікарні, включаючи підхід до ЦНАПу на вулиці Давида Ойстраха.

У Житомирі перша черга безбар’єрного маршруту охоплює вулиці Огієнка, Вітрука та площу Польову. Реконструкція передбачає комплексне оновлення багатоквартирних будинків, елементів дорожньо-транспортної мережі, а також об’єктів соціальної інфраструктури вздовж маршруту.

Зокрема, в будівлі житомирської поліклініки №2 КП "Лікарня №1" заплановано:

реконструкцію вхідної групи,

оновлення пандуса, реєстратури, холу та кабінетів,

встановлення ліфта,

облаштування зручної стоянки для людей з порушеннями мобільності.

Дніпро: визначено три маршрути, один з яких завдовжки 6,7 кілометра, прокладений через загальноміський громадський центр по головному проспекту міста - проспекту Дмитра Яворницького до Соборної площі, включаючи вулицю Дмитра Яворницького, модернізація яких визначена першою чергою. У межах маршруту оновлення та облаштування простору відповідно до принципів безбар’єрності передбачені для ключових об’єктів:

Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І. І. Мечникова,

Дитяча міська клінічна лікарня №5

Дніпровський полілінгвальний ліцей №23 “Соборний”,

НТУ "Дніпровська політехніка"

Дніпровський державний медичний університет.

У Полтаві маршрут "Шлях Ветерана" довжиною 1,65 кілометра проходитиме від зупинок громадського транспорту “Будинок зв'язку” та “Корпусний сад” через Корпусний парк, вулицями Соборності, Європейській та Монастирській, сквер студентський імені Андрія Орлова, вулицею Козака, фінальна локація - військовий шпиталь.

У Львові реалізують маршрут який поєднає основні центри реабілітації військових та ветеранів між собою із закладами соціальної інфраструктури. Протяжність маршруту — 14,4 кілометра. Він охоплює вулиці Мазепи, Миколайчука, Личаківську, Пекарську, Тершаковців тощо. Пацієнти основних медичних центрів зможуть безбар'єрно дістатись від Лікарні Святого Пантелеймона до Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, Госпіталю Держприкордонслужби, Львівської обласної клінічної лікарні і не тільки. Маршрут також забезпечує безбар'єрне отримання державних та місцевих послуг захисниками та ветеранами завдяки поєднанню з центром надання адміністративних послуг на вулиці Костя Левицького.

Калуш: заплановано під модернізацію 6,4 км шляху по вулицях Івано-Франківська, Медична, Грушевського, Долинська, Пекарська та Каракая.

Славутич: 2,5 км шляху простягається від реабілітаційного центру до кіноконцертного комплексу, модернізації зазнають об’єкти у Чернігівському, Поліському кварталах, на вулицях Героїв Дніпра, Фестивальній, на Центральній площі та проспекті Незалежності.

У Тернополі перша черга у 1,5 кілометра визначена від зупинки громадського транспорту “Готель “Галичина” (від центру) – вулиця Гетьмана Івана Мазепи - майдан Перемоги - вулиця Сергія Короля - примикання вулиць Сергія Короля - Волинська.

Вінниця: 12 кілометрів маршруту, з яких 2,15 км пішохідна частина. Маршрут безбарʼєрності пролягатиме вулицями Сергія Зулінського, Театральна, Магістратська, Архітектора Артинова, Миколи Оводова та Соборна. На маршруті змін зазнають житлові будинки, лікарні, освітні заклади, ЦНАП, міський суд та дорожньо-транспортна мережа.

Рівне: перша черга маршруту протяжністю близько 4,5 кілометрів. З’єднає центральний майдан Незалежності з ЦНАП, Рівненською ОВА та дитячою й дорослою міськими лікарнями. Пролягатиме вулицями Кавказькою, Петлюри, Соборною, Міцкевича, Чорновола та Карнаухова. Тут з'являться зручні та безпечні тротуари, пішохідні переходи, доступні входи до громадських будівель, зрозуміла візуальна навігація.

У селищі Опішня (Полтавська область) основні вулиці маршруту першої черги — Незалежності, Нафтовиків, Панаса Мирного, Соборна та Перемоги.

У Кропивницькому перша черга у 1,5 кілометра пролягає від Поліклініки Центральної міської лікарні до Центру підтримки ветеранів та Центру надання адміністративних послуг, зачіпає також дитячу міську поліклініку. Об'єкти які зазнають модернізації розташовані на маршруті по вулицях Шевченка, Великій Перспективній, Архітектора Паученка та Театральній.

У Чернівцях запланована протяжність першої черги маршруту 1,7 кілометра, роботи пройдуть в межах вулиці Руська в районі вулиць Винниченка - Фастівської і до вулиці Зеленої.

У місті Буча модернізують ділянку у 3,6 кілометра. Маршрут проходитиме по вулицях Енергетиків, Польовій, бульвару Богдана Хмельницького та вулиці Нове Шосе.

 

“Рух без бар’єрів” — флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій втілюється в межах ініціативи першої леді Олена Зеленська “Без бар’єрів” та охоплює 15 пілотних громад, де створюються безбар’єрні маршрути. На сьогодні це Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, селище Опішня та Калуш. Виконавчим партнером ініціативи виступає громадська організація “Безбар'єрність”.

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України

 

Поділитись

Теги

Рух без бар’єрів

Новина за темою

«Рух без бар’єрів»: у двох громадах Полтавщини триває реалізація пілотного проєкту
09/05/2025

Останні новини

Більше новин
Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025 Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025
09/05/2025
Аграрії Полтавщини вже засіяли майже 510 тис. га зернових і зернобобових культур
09/05/2025
Дайджест культурно-мистецьких подій із 12 по 18 травня
09/05/2025
Грант від ПРООН для проєктів зі зміцнення інституційної спроможності бібліотек – Хабів цифрової освіти
09/05/2025
9 травня виповнюється 135 років від дня народження Кирила Івановича Осьмака
09/05/2025
За кошти держсубвенції 8 громад області отримали авто для мобільних бригад
09/05/2025
До 100-річчя Феодосія Рогового
09/05/2025
У межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» бізнесу Полтавщини презентували посібник «Конфедерації роботодавців України»
09/05/2025
Спортсмени з Полтавщини взяли участь у чемпіонаті ФСТ «Динамо» України з легкої атлетики
09/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту