• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

10 травня відзначають день «Рух заради здоров’я»

10 травня 2025, 09:42

  • Департамент охорони здоров’я
10 Травня Відзначають День «Рух Заради Здоров’Я»

Цей день є міжнародним заходом, організованим Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 2002 році для популяризації фізичної активності.

Відомо, що рух продовжує життя. А його відсутність навпаки, дається взнаки на організм людини. Знижуються функції центральної нервової системи, падає діяльність гормональної системи, людина швидко втомлюється, стає ослабленою, розгубленою. Гіподинамія – саме так називають малорухливий спосіб життя – суттєво погіршує процес обміну речовин в організмі. Мета цього свята – спонукати людей до фізичної активності.

 

Чи замислювалися ви коли-небудь над тим чи достатньо ми рухаємося, чи не забагато часу проводимо в фізичному спокої?

 

Найперше, рух – це ходіння пішки. І не варто «вигадувати велосипед», щоб стимулювати себе додатковими руховими активностями. Можна просто ходити, адже звичайна ходьба – це одна із найкорисніших і найдоступніших рухових активностей. Ходіння пішки покращує аеробні можливості, тобто наше тіло здатне краще поглинати та використовувати кисень, впливає на якість, легкість та швидкість виконання щоденних справ, зменшує стрес і тривожність та допомагає підтримувати здорову вагу.

 

Рухова активність впливає на багато факторів ризику, які можуть спричинити різні захворювання. Ось основні з них:

  1. Серцево-судинні захворювання. Нестача фізичної активності є одним із головних факторів ризику розвитку серцево-судинних хвороб, таких як гіпертонія, інфаркт, інсульт. Регулярні вправи знижують рівень «поганого» холестерину (LDL) та підвищують «хороший» (HDL); покращують кровообіг і зміцнюють серце та регулюють артеріальний тиск.
  2. Ожиріння та порушення обміну речовин. Малорухливий спосіб життя сприяє набору зайвої ваги, що може призвести до цукрового діабету 2-го типу; гормональних порушень та проблем із суглобами і хребтом. Фізична активність сприяє ефективному спалюванню калорій, підтримує здоровий рівень глюкози в крові та покращує обмін речовин.
  3. Ослаблення імунітету. Недостатня рухова активність знижує здатність організму боротися з інфекціями. Регулярні фізичні навантаження допомагають активізувати роботу імунної системи; прискорити процеси відновлення після хвороб та зменшити ризик запальних процесів.
  4. Психоемоційний стан. Стрес, тривожність і депресія часто пов’язані з малорухливим способом життя. Рух позитивно впливає на психічне здоров’я, оскільки сприяє виробленню ендорфінів («гормонів щастя»); покращує сон і зменшує рівень стресу та допомагає боротися з депресивними станами.
  5. Захворювання опорно-рухового апарату. Сидячий спосіб життя спричиняє проблеми з поставою, болі в спині, остеопороз. Фізична активність зміцнює м’язи та суглоби; підвищує гнучкість і координацію та запобігає розвитку остеохондрозу і артриту.

Рухова активність є природним і найефективнішим способом зменшення багатьох факторів ризику, що впливають на здоров’я людини. Важливо зробити фізичні вправи невід’ємною частиною повсякденного життя для профілактики захворювань і підтримки гарного самопочуття. Щоб отримувати користь для здоров’я, достатньо 10-хвилинної прогулянки в активному темпі щодня. Активний темп означає, що рухатися треба зі швидкістю близько 5 кілометрів на годину.

 

Науковці підкреслюють, що варто збільшувати інтенсивність ходьби, а не лише зосереджуватися на відстані або кількості кроків. 10 тисяч кроків – це добрий орієнтир, але важливий також темп ходьби. Це не означає, що ви повинні займатися лише 10 хвилин на день. Чим більше ми будемо активними, тим більше переваг для здоров’я ми отримаємо.

 

Намагайтеся проводити якомога більше часу в русі! Адже будь-яка активність краща, ніж її відсутність.

 

Юлія ДРОЗД, фізичний терапевт Центру реабілітаційної медицини КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В .Скліфосовського ПОР» .  

Поділитись

Теги

здоров'я
медицина

Новина за темою

У Полтаві провели засідання обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності
10/05/2025
У Полтавському базовому медичному фаховому коледжі відбувся День кар’єри
10/05/2025
Міжнародний Фонд Медичної Співпраці передав гуманітарну допомогу Полтавському обласному центру стоматології
10/05/2025

Останні новини

Більше новин
Україна запровадила санкції проти 60 юридичних та 73 фізичних осіб, залучених до обходу санкцій з боку РФ та фінансування російського ВПК Україна запровадила санкції проти 60 юридичних та 73 фізичних осіб, залучених до обходу санкцій з боку РФ та фінансування російського ВПК
06/07/2025
Ранкова атака на Кременчук: пошкоджено 16 будівель, двоє постраждалих
06/07/2025
Україна виборола своє право на Чорне море – Президент привітав воїнів ВМС зі святом
06/07/2025
Кількість загиблих після удару по Полтавській громаді 3 липня зросла
06/07/2025
На Полтавщині відбулися змагання з пляжного волейболу
06/07/2025
У Мачухівській громаді відбувся інформаційно-практичний тренінг «Молодь громади: знати, вміти, діяти»
06/07/2025
62 випускники на Полтавщині отримали 200 балів за підсумками НМТ-2025
06/07/2025
 Полтавщина серед кращих спортивних громад України
06/07/2025
Полтавщина потрапила до тревел-проєкту «Щоденник подорожнього»
06/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту