16 травня 2025, 12:47
Його історія почалась із жахливої події – сексуального насильства, після якого хлопець почав втрачати віру в себе, у свою гідність і навіть у свою мрію. До трагедії він захоплювався вокалом, мріяв стати співаком, із радістю виступав на творчих заходах. Та після пережитого пов’язав публічність і талант із приниженням і примусом. Більше не хотів мріяти.
Родина проявила турботу й активну підтримку, тісно співпрацюючи з фахівцями простору «Барнахус» протягом усього процесу та забезпечуючи емоційну опору хлопцеві. Саме в центрі відбулося інтерв’ювання в межах досудового розслідування, а також участь дитини в судовому засіданні в режимі відеоконференції – у максимально комфортних та безпечних умовах.
Психологиня простору Юлія Хребтова-Краузе з перших хвилин створювала для хлопця простір, у якому можна було не боятися. Спостереження, м’яка бесіда, анатомічна лялька – усе це допомогло поступово розкритися. Він тримав ляльку в руках увесь час, як символ захисту, і детально, послідовно давав свідчення, попри сильну тривогу, тремтіння рук і напруження в голосі. Його почули.
Хлопець отримав необхідну психологічну допомогу. У нього виявили тривожність, почуття сорому та провини. Розпочалась робота щодо пропрацювання травматичного досвіду, відновлення довіри до себе та повернення відчуття безпеки. Батьки також отримали консультації щодо емоційної підтримки дитини, що допомогло їм краще розуміти, що відчуває син.
Терапія дала свої результати: хлопчик поступово вийшов із замкненого стану, тривожність зменшилася, зникло почуття провини. Найважливіше те, що він знову повірив у свою мрію. Усвідомлення, що слава не означає експлуатацію, допомогло йому повернутися до вокалу. Він знову почав співати – спочатку вдома, потім у колі друзів.
«У таких складних випадках «Барнахус» є життєво необхідним. Він дозволяє дитині не просто дати свідчення, а зробити це у гідний, безпечний спосіб, з урахуванням її емоційного стану», – говорить координаторка центру, психологиня та тренерка Полтавського обласного центру соціальних служб Людмила Дерев’янко.
Центри «Барнахус» в Україні — це команди кваліфікованих фахівців, які працюють не лише з травмою, а й з надією. Щоб дитина, яка пережила жах, змогла знову жити. Знову сміятися. І знову мріяти – обов’язково мріяти!
Проєкт «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» реалізується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine та Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх
#Барнахус #УФГЗ
Барнахус
Барнахус (2)
Підпишіться, щоб отримувати листи.