• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Валерій Головко: «Екологія в області повинна бути для нас пріоритетом»

02 квітня 2018, 20:15

  • Пресслужба ОДА
Img 2779

Валерій Головко: «Екологія в області повинна бути для нас пріоритетом»

Валерій Головко: «Екологія в області повинна бути для нас пріоритетом»

 

На сьогоднішній апаратній нараді в голови облдержадміністрації Валерія Головка обговорили п’ять питань.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко поінформувала про впровадження нової системи забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю. Т.в.о. начальника Управління інфраструктури ОДА Сергій Марчишинець розповів про особливості передачі райдержадміністраціям повноважень щодо проведення конкурсів із перевезення пасажирів на внутрішньорайонних автобусних маршрутах. Про формування Переліку природоохоронних заходів для фінансування з Фонду охорони навколишнього середовища Полтавської області в 2018 році доповів директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Ігор Піддубний. Ситуацію щодо стану техногенно-екологічної безпеки на території Полтавщини окреслив начальник Управління з питань цивільного захисту ОДА Віктор Стеблянко, розповів, які надзвичайні ситуації й небезпечні події виникли на теренах краю упродовж минулого місяця. Про стан виконання доручення голови облдержадміністрації щодо розробки проекту Концепції розвитку Інтернет-послуг до соціально значущих місць в області із визначенням джерел фінансування поінформувала керівник апарату облдержадміністрації Катерина Бойко.

– Питання забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації завжди перебувало на особливому контролі в органах влади, органах соціального захисту населення. На Полтавщині 82 тисячі осіб мають інвалідність, із них чотири тисячі – діти до 18 років. Протягом минулого року в область згідно з державною програмою надійшло 29 тисяч засобів реабілітації, зокрема 1326 крісел колісних. Це 70 відсотків від загальної потреби всіх засобів реабілітації для осіб з інвалідністю, які мешкають на Полтавщині. Водночас 5334 замовлення перебувають у стадії виконання, із них 400 – крісла колісні. З метою недопущення соціальної напруги щодо своєчасного забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації в області упродовж кількох років напрацьовано досвід тимчасового забезпечення за рахунок коштів місцевих бюджетів через мережу територіальних центрів. Маємо в активі близько шести тисяч засобів реабілітації, – зазначила Людмила Корнієнко.

Вона повідомила, що 14 березня 2018 року Кабінет Міністрів України вніс суттєві зміни у порядок забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації.

– Зміни полягають у передачі повноважень із фінансування виготовлення засобу реабілітації від Фонду соціального захисту інвалідів до органів соціального захисту населення. Тобто розрахунок за кожен виріб, а нині їх близько 120, проводитимуть управління соціального захисту населення міського чи районного рівня. Уперше в державі запроваджується альтернативна система забезпечення засобами реабілітації – компенсація за їх самостійне придбання. Перелік виробів, за які її виплачуватимуть, а також порядок виплати затверджуватиме профільне Міністерство, – пояснила Людмила Корнієнко. – Для забезпечення більш вартісними виробами – протезами, ортезами, кріслами колісними – впроваджується трирівневий договір, який укладатиметься між особою з інвалідністю, районним управлінням соцзахисту і підприємством.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА назвала райони, в яких немає спеціального транспорту, обладнаного підйомниками. До переліку увійшли Диканський, Кобеляцький, Котелевський, Глобинський, Новосанжарський, Решетилівський і Чутівський райони. Людмила Корнієнко додала, що потребують оновлення так звані соціальні таксі у Полтаві й Кременчуці, бо вони придбані у 2007 році.

– Унікальний досвід Полтавщини полягає в тому, що в обласному бюджеті зареєстровано 2,5 мільйона гривень на співфінансування придбання соціального таксі. Ми вже одержали заявки. Будуть профінансовані соціальні таксі у Машівському, Новосанжарському, Гадяцькому, Чутівському районах і Пришибській сільській раді Кременчуцького району. Є заявка з Кобеляцького району. У Нових Санжарах уже п’ятого квітня проведуть торги. Така ініціатива щодо співфінансування значно покращить наявність спеціального транспорту для перевезення осіб з інвалідністю саме на базовому районному рівні, – пояснила Людмила Корнієнко.

За її словами, щоб на Полтавщині стовідсотково забезпечити людей з інвалідністю технічними засобами реабілітації, необхідно більшесеми мільйонів гривень.

– Давайте зробимо цей рік роком забезпечення наших осіб з інвалідністю сучасними технічними засобами. Знайдемо у форматі всіх бюджетів відповідну суму. Цим людям дуже складно без відповідних засобів. Сума грошей невелика, думаю, зможемо її знайти, – звернувся до присутніх на відеозв’язкуміських голів, очільників райдержадміністрацій і об’єднаних територіальних громад Валерій Головко.

Голова обласної ради Олександр Біленький, який взяв участь у нараді, звернув увагу на потребу встановлення підйомних механізмів у багатоквартирних будинках для людей з інвалідністю.

– Варто розробити відповідний пілотний проект і забезпечити багатоквартирні будинки, в яких мешкають люди з інвалідністю, сучасними східцевими підйомниками, – запропонував Олександр Біленький.

Сергій Марчишинець розповів про особливості передачірайдержадміністраціям повноважень щодо проведення конкурсів із перевезення пасажирів на внутрішньообласнихавтобусних маршрутах.

– Відтепер районні державні адміністрації забезпечують організацію конкурсів на внутрішньобласних приміських маршрутах, а й безпосередньо здійснюють контроль і забезпечують координацію у сфері пасажирських перевезень. У межах децентралізації повноваження отримують і об’єднані територіальні громади, які у межах своєї території матимуть повноваження не тільки проводити конкурси, визначати переможця й замовляти йому послуги з пасажирських перевезень, а й безпосередньо забезпечувати логістику всередині самого району, – зазначив Сергій Марчишинець. – Всього будуть передані районам і частині ОТГ 370 маршрутів. На них задіяні 119 перевізників різних форм власності. Усього ж наша маршрутна мережа налічує 619. Водночас якщо тергромади і райдержадміністрації у межах власної компетенції хочуть відкрити новий маршрут, мають узгоджувати ці дії з обласною державною адміністрацією.

Валерій Голово наголосив, щоб потрібно відпрацювати процес передачі повноважень на високому рівні, визначити чітку дорожню карту й дедлайн по кожному району, щоб мешканці не відчули зміни якості надання послуг, а навпаки їх покращення.

Начальник Управління житлово-комунального господарства Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Едуард Рева розповів про закупівлю спеціалізованої комунальної техніки і контейнерів для твердих побутових відходів за рахунок коштів Фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2018 році.

За словами Валерія Головка, необхідно відбудувати чіткі напрямки щодо приведення у відповідність екологічного стану на Полтавщині.

– Маємо нині екологічну проблему не лише зі сміттєзвалищами, а й видобутком нафти і газу. Тож потрібно розробити тематичну концепцію. Екологія в області повинна бути для нас пріоритетом. Коли виходиш на вулицю й там чисто, то дуже приємно. А скільки зусиль потрібно для такого результату. Насамперед варто змінити філософію ставлення до екології кожної людини, – пояснив Валерій Головко. – Водночас найганебніше ставлення і неповага до людей – у Полтаві, коли, наприклад, біля баків, яким хтозна скільки років на вигляд, лежать чотири-п’ять куп неприбраного сміття. Ми нині рухаємося у форматі створення субрегіонального проекту. Полтава ж провалила все абсолютно. Безініціативне місто. Крім того, міська влада не реагує, немов не знає, що є цивілізований шлях і вимоги законодавства. Порушуватиму на зустрічі з Прем’єр-міністром України питання щодо впливу виконавчої влади на органи місцевого самоврядування, якщо вони не реагують на закон. Полтава – ганебний приклад, як працювати не треба.

Віктор Стеблянкоповідомив, що за інформацією Полтавського обласного центру гідрометеорології станом на перше квітня поточного року на території краю рівень води в річках і на гідротехнічних спорудах – у межах норми. Загрози затопленню населених пунктів, суб’єктів господарювання немає. Водночас у Гоголевому ліквідували загрозу підтоплення залізниці, у Чорнухинському й Котелевському районах зафіксовано переливи води через трасу й організовано об’їзди. Ситуація перебуває під контролем Державної служби з надзвичайних ситуацій, яка працює в посиленому режимі.

Наприкінці наради Валерій Головко наголосив на необхідності забезпечення доступом до швидкісного інтернету соціально значущих місць області. 

Поділитись

Теги

соцзахист

Новина за темою

За кошти держсубвенції 8 громад області отримали авто для мобільних бригад
02/04/2018
Чи може дружина військовослужбовця, який перебуває на фронті, звернутися за пільгою від його імені?
02/04/2018
Європейський Парламент ухвалив резолюцію, якою засуджує “геноцидну стратегію” росії за підтримки білорусі, спрямовану на стирання ідентичності українських дітей
02/04/2018
Img 2755

Img 2755

Img 3072

Img 3072

Img 2720

Img 2720

Img 2882

Img 2882

Img 2950

Img 2950

Img 3086

Img 3086

Img 2738

Img 2738

Img 2729

Img 2729

Img 2897 0

Img 2897 0

Img 2701

Img 2701

Img 2727

Img 2727

Img 2929

Img 2929

Img 3136

Img 3136

Img 2779

Img 2779

Img 2755

Img 2755

Img 3072

Img 3072

Img 2720

Img 2720

Img 2882

Img 2882

Img 2950

Img 2950

Img 3086

Img 3086

Img 2738

Img 2738

Img 2729

Img 2729

Img 2897 0

Img 2897 0

Img 2701

Img 2701

Img 2727

Img 2727

Img 2929

Img 2929

Img 3136

Img 3136

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025 Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025
09/05/2025
Аграрії Полтавщини вже засіяли майже 510 тис. га зернових і зернобобових культур
09/05/2025
Рух без бар’єрів: 15 громад отримають до кінця 2025 року оновлені вулиці
09/05/2025
Дайджест культурно-мистецьких подій із 12 по 18 травня
09/05/2025
Грант від ПРООН для проєктів зі зміцнення інституційної спроможності бібліотек – Хабів цифрової освіти
09/05/2025
9 травня виповнюється 135 років від дня народження Кирила Івановича Осьмака
09/05/2025
За кошти держсубвенції 8 громад області отримали авто для мобільних бригад
09/05/2025
До 100-річчя Феодосія Рогового
09/05/2025
У межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» бізнесу Полтавщини презентували посібник «Конфедерації роботодавців України»
09/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту