13 квітня 2018, 09:49
Управління з питань цивільного захисту ОДА закликає полтавців утриматися від спалювання сухої рослинності
Щороку з настанням весняного тепла на Полтавщині стрімко зростає кількість пожеж, спричинених випалюванням сухої трави.
В області вже зареєстровано 51 випадок випалювання сухої рослинності, що призвело до виникнення пожеж на загальній площі 81,6 га.
Протягом 11 квітня на відкритих територіях виникло 16 пожеж, під час яких вогонь знищив близько 13 га сухої рослинності й очерету та 37 кв. м сміття.
Під час горіння сухої трави на площі 4 га в с. Велике Болото Новосанжарського району вогонь загрожував перекинутися на 15 житлових будинків. Пожежу вчасно ліквідували три відділення пожежно-рятувальних частин.
За прогнозами Українського гідрометцентру, цими днями в області спостерігатиметься високий рівень пожежної небезпеки.
Тож, управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації застерігає мешканців області випалювати суху траву, адже вогонь за вітряної та сухої погоди поширюється з блискавичною швидкістю. Особливо треба бути обережними з відкритим вогнем поблизу житлових будинків та інших господарчих споруд, поблизу лісових масивів. У минулі роки необережне поводження людей з вогнем під час випалювання сухих рештків неодноразово призводило до лісових пожеж, до знищення вогнем будинків, травмування та навіть загибелі людей.
Не варто забувати, що пожежі в екосистемах завдають шкоди ґрунту, рослинному та тваринному світу.
За недотримання правил пожежної безпеки порушники, за чинним законодавством, нестимуть адміністративну відповідальність. Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф в сумі від 170 до 340 грн, а на посадових осіб – від 850 до 1190 грн. Якщо підпалюється трава в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, то громадяни мають заплатити від 340 до 680 грн, а посадові особи - від 1190 до 1700 грн.
Підпишіться, щоб отримувати листи.