• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Національний банк України 27 квітня 2018 року ввів у обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні

02 травня 2018, 09:39

  • Пресслужба ОДА
2Grn

Національний банк України 27 квітня 2018 року ввів у обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні

Національний банк України 27 квітня 2018 року ввів у обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні

 

Ці монети перебуватимуть у обігу разом із монетами номіналом 1 гривня старого зразка й банкнотами номіналами 1 та 2 гривні попередніх років виготовлення.

Директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко наголосив, що, починаючи від сьогодні обігові монети номіналами 1 та 2 гривні є дійсним платіжним засобом на території України та обов’язкові:

  • до приймання за їх номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів;

  • для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви;

  • для здійснення переказів.

Водночас Національний банк припиняє друкувати банкноти номіналом 1 та 2 гривні.

"Новими монетами українці зможуть розраховуватися одночасно з банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу, доки монети поступово не замістять банкноти в обігу, – наголосив він. – Вилучатися з обігу банкноти номіналом 1 та 2 гривні не будуть, із часом монети повністю замінять зношені та пошкоджені банкноти".

За його словами заміна банкнот низьких номіналів на монети сприятиме:

  • досягненню оптимального співвідношення банкнот і монет у обігу, що відповідає сучасним потребам держави та економіки, а також світовому досвіду, який свідчить про те, що номінальні ряди, як правило, налічують у середньому 12 номіналів грошових знаків;

  • підвищенню строку служби грошей, оскільки монети перебувають в обігу близько 20 років, а банкноти номіналами 1 та 2 гривні можуть перебувати в обігу значно менший проміжок часу (у середньому близько 1,5 року);

  • заощадженню державою, зважаючи на строк служби монет, біля 1 млрд грн.

Заміна банкнот низьких номіналів пов’язана також із розвитком безготівкових розрахунків, зміною купівельної спроможності гривні за останні 20 років та зміною у поведінці споживачів. Розвиток безготівкових розрахунків призводить до зменшення кількості номіналів у номінальних рядах країн світу і Україна – не виняток.

Також Віктор Зайвенко повідомив про те, що першу партію нових монет у кількості понад 7 млн штук кожного номіналу розподілено між підрозділами Національного банку України для подальшого розподілу між банками України, які в свою чергу забезпечать українців новими монетами.

Загалом у цьому році буде відкарбовано близько 140 млн монет номіналом 1 гривня та 145 млн монет номіналом 2 гривні, які мають забезпечити потреби економіки в цих номіналах та поступову заміну зношених банкнот номіналами 1 та 2 гривні. "Ми ретельно проаналізували можливості банків та їх логістичні потужності, надали банкам технічні характеристики нових монет для налаштування банківського обладнання, – пояснив Віктор Зайвенко. – Тож кожен українець зможе отримати нові монети в банківських установах або безпосередньо у підрозділах  Національного банку. Впевнений, що громадяни швидко оцінять зручність нових обігових монет під час щоденних розрахунків". Нові монети – невеликі за розміром, легкі, не обтяжуватимуть гаманців. Вони виготовлені зі сталі з гальванічним покриттям, що дає можливість знизити вартість їх виготовлення. Вага нової монети номіналом 1 гривня становить 3,3 грама, а номіналом 2 гривні – 4 грами. Для порівняння, монета номіналом 1 гривня старого зразка удвічі важча – її  вага становить 6,8 грама. "Національний банк докладе максимум зусиль для того, щоб забезпечити оптимальність, комфортність та зручність готівкового обігу для населення нашої країни", – запевнив Віктор Зайвенко.

Довідково

Відповідно до політики оптимізації готівкового обігу України Національний банк України прийняв рішення поетапно вводити в обіг нові  обігові монети - 1, 2, 5 та 10 гривень. З 27 квітня 2018 року розпочався перший етап – уведено в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні. Другий етап відбудеться пізніше, монети номінальною вартістю 5 і 10 гривні вводитимуться в обіг у 2019 – 2020 роках (точну дату Національний банк повідомить додатково). З детальною інформацією про нові обігові монети та  їх технічні параметри можна ознайомитися тут.

 

За матеріалами Національного банку України

 

 

Поділитись

Теги

Полтавщина

Новина за темою

Аграрії Полтавщини вже засіяли майже 510 тис. га зернових і зернобобових культур
02/05/2018
За кошти держсубвенції 8 громад області отримали авто для мобільних бригад
02/05/2018
Спортсмени з Полтавщини взяли участь у чемпіонаті ФСТ «Динамо» України з легкої атлетики
02/05/2018
Fakty

Fakty

Struktura Gotivky

Struktura Gotivky

Svitovyj Dosvid

Svitovyj Dosvid

Tryvalist Zhyttja

Tryvalist Zhyttja

Zaokruglennja

Zaokruglennja

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025 Дайджест новин: «Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?» Квітень 2025
09/05/2025
Аграрії Полтавщини вже засіяли майже 510 тис. га зернових і зернобобових культур
09/05/2025
Рух без бар’єрів: 15 громад отримають до кінця 2025 року оновлені вулиці
09/05/2025
Дайджест культурно-мистецьких подій із 12 по 18 травня
09/05/2025
Грант від ПРООН для проєктів зі зміцнення інституційної спроможності бібліотек – Хабів цифрової освіти
09/05/2025
9 травня виповнюється 135 років від дня народження Кирила Івановича Осьмака
09/05/2025
За кошти держсубвенції 8 громад області отримали авто для мобільних бригад
09/05/2025
До 100-річчя Феодосія Рогового
09/05/2025
У межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» бізнесу Полтавщини презентували посібник «Конфедерації роботодавців України»
09/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту