14 серпня 2018, 11:09
Людмила Корнієнко: «На Полтавщині діє розгалужена мережа територіальних центрів соціального обслуговування»
Питання соціального обслуговування в області не втрачає актуальності, бо, згідно зі статистикою, тридцять відсотків населення краю – особи поважного віку, які перебувають на пенсійному забезпеченні. Про це на щотижневій апаратній нараді в голови облдержадміністрації розповіла директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко. Також вона поінформувала про стан забезпечення соціальними послугами осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, територіальними центрами соціального обслуговування регіону.
– На Полтавщині діє розгалужена мережа територіальних центрів соціального обслуговування. Такі установи створені в кожному районі та місті області. Нині ефективно функціонують, – зазначила Людмила Корнієнко. – Працюємо над впровадженням нових, необхідних для населення соціальних послуг. Пріоритетним напрямком лишається обслуговування на дому одиноких громадян поважного віку. Такою послугою охоплено 19 тисяч осіб краю. Потребує подальшого розвитку напрацьований в області досвід із надання побутових послуг. Важливим напрямком є наближення соціальних послуг до населення, особливо це питання актуальне в сільській місцевості. Так, створено 35 філій територіальних центрів. І це не тільки наближення соціальних послуг до населення, а й поява нових робочих місць на селі. Наприклад, у Миргородському районі створено шість таких філій і відповідно 15 додаткових робочих місць.
Людмила Корнієнко поінформувала, що на Полтавщині функціонує «соціальне таксі». Протягом першого півріччя поточного року 1,5 тисячі осіб з інвалідністю вже скористалися зазначеною послугою. Завдяки ініціативі голови облдержадміністрації Валерія Головка й підтримці депутатського корпусу в 2018 році з обласного бюджету виділено 2,5 мільйона гривень на закупівлю спецавтомобілів «Citroën», обладнаних відповідними підйомниками, в Гадяцький, Новосанжарський, Машівський, Чутвіський райони і Пришибську ОТГ.
– Звертаюсь до голів об’єднаних територіальних громад, щоб вони включились у роботу щодо створення служб «соціального таксі» у своїх регіонах. Департамент долучився до пілотного проекту, запровадженого на рівні профільного Міністерства, щодо придбання таких автомобілів за кошти Державного бюджету. Тож у поточному році два соціальних таксі, обладнаних підйомниками, будуть закуплені для Білоцерківської та Шишацької ОТГ, – додала Людмила Корнієнко. – На перспективу розглядаємо закупівлю для міст додаткового обладнання – східцевих підйомників. Вони необхідні для людей з інвалідністю, які мешкають у багатоповерхівках, не обладнаних ліфтами. Звертаюся до міських голів, зокрема Полтави, Гадяча, Лубен і Миргорода, щодо обов’язкового вирішення вказаного питання.
За словами Людмили Корнієнко, вирішення надання соціальних послуг на рівні об’єднаних територіальних громад є дуже актуальним.
– Співпрацюємо з усіма ОТГ. Найбільш зручною формою щодо надання соціальних послуг на нинішньому етапі є територіальні центри соціального обслуговування, які мають необхідну матеріально-технічну базу. Заслуговує на увагу досвід Шишацької ОТГ. Там створено центр, який надає комплекс соціальних послуг для всіх громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах, тобто не тільки для осіб з інвалідністю й пенсіонерів. Крім того, на базі центру працює стаціонарне відділення, де мешкають 16 осіб з інвалідністю, ветеранів, які потребують додаткового обслуговування. Створено необхідні умови для їх комфортного проживання. Тобто це модель міні-будинку ветеранів. Вважаємо, що створення таких закладів у перспективі стане одним із нагальних питань для об’єднаних територіальних громад, – зазначила Людмила Корнієнко. – Загалом при територіальних центрах соціального обслуговування області є 13 таких міні-будинків. Створення будинків ветеранів на селі – вельми актуальне питання. Є відповідна потреба. П’ять тематичних проектів направляємо на розгляд обласної ради.
Людмила Корнієнко поінформувала, що з наступного місяця в регіоні впроваджуватимуть нову форму обслуговування – надання водночас соціальних і медичних послуг.
– Вдячні Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації за ініціативу об’єднати наші зусилля й у віддалених сільських населених пунктах надавати відповідні послуги одночасно, – пояснила Людмила Василівна. – На жаль, болючим лишається питання заробітку соціального працівника. Так, середня заробітна плата нашого фахівця становить 4300 гривень, а у Новосанжарському, Глобинському й Решетилівському районах вона мінімальна. Водночас навантаження на співробітника значне. Тож прошу звернути увагу на вирішення відповідного питання, – додала Людмила Корнієнко.
Вона поінформувала, що соціальні служби й надалі запроваджуватимуть надання нових видів соціальних послуг для населення.
Роман Товстий наголосив на необхідності забезпечення належних умов оплати праці соціальних працівників й сприяння у їхній роботі.
– Голови об’єднаних територіальних громад мають розуміти необхідність співпраці із соціальними установами. Маємо відповідну програму, за якою працюємо. Є підтримка депутатів, зокрема й щодо придбання «соціального таксі». З боку громад краю має бути зацікавленість і співфінансування відповідних ініціатив, – пояснив Роман Товстий.
Підпишіться, щоб отримувати листи.