15 лютого 2019, 18:04
На Полтавщину з робочим візитом завітав Міністр юстиції Павло Петренко
Своє відрядження Міністр юстиції Павло Петренко розпочав із вручення свідоцтва про державну реєстрацію народження дитини. Перший офіційний документ новонародженої Домініки молодим батькам, подружжю Ірині та Петру Штомпель вручила працівниця ДРАЦСу, а Павло Петренко та голова Полтавської ОДА Валерій Головко – подарунки.
– Полтавщина – видатний регіон. Тут народилося багато визначних людей. Нехай і ваша донька прославляє наш край. Буде вашою гордістю та всієї країни! – привітав молодих батьків Валерій Головко.
Законодавча ініціатива Мін’юсту «Електронне малятко»
У рамках візиту Павло Петренко презентував нову законодавчу ініціативу «Е-малятко». Вона спрощує процедуру реєстрації новонароджених. У Мін’юсті розробили законопроект, який дасть можливість батькам замовити пакет послуг за принципом «єдиного вікна». При цьому не буде необхідності заповнювати реєстрацій форми, проводити оплату чи відвідувати додаткові установи.
– Один із пріоритетних напрямків Уряду та Міністерства юстиції – підтримка відповідального батьківства та спрощення сервісів для українців. Один із них — реєстрація народження. 470 пологових будинків по всій країні – наші партнери, – зазначив Павло Петренко.
На Полтавщині все частіше свідоцтва про народження дитини молоді батьки отримують в пологовому будинку. Минулого року працівники відділів ДРАЦС вручили майже 5 тисяч таких свідоцтв.
Пакет сервісів під умовною назвою «Електронне малятко» – це:
Державна реєстрація народження дитини та місця проживання;
Визначення походження малюка, батьки якої не перебувають у шлюбі;
Призначення допомоги при народженні;
Реєстрація малюка в електронній системі охорони здоров’я та в реєстрі платників податків;
Визначення належності дитини до громадянства України;
Присвоєння унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
Видача посвідчень батьків та дитини багатодітної сім’ї.
Таку заяву можна буде подати в органі державної реєстрації актів цивільного стану, в закладах охорони здоров’я та через ЦНАПи, які долучаються до цього проекту. Це можна буде зробити і в електронному вигляді.
Павло Петренко запевнив, що система працюватиме дуже просто.
– Батьки через електронний кабінет вдома ідентифікують свою особу електронним ключем і подають одну заявку, в якій вказано ім’я дитини і послуги, що вони хочуть отримати.
Заявку опрацьовуватимуть відповідні державні органи, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні державні установи.
Програма «Бейбі-бокс» – підтримка кожної сім’ї
Міністр юстиції України також підсумував результати програми «Бейбі-бокс», яку Уряд запустив минулого року.
– У межах програми кожна українська сім’я, яка народжує дитину, отримує пакунок малюка з речами, які потребує дитина в перші місяці життя. З вересня минулого року понад 100 тисяч немовлят отримали «Бейбі-бокси», – наголосив Павло Петренко.
Співпраця Полтавської обласної держадміністрації з Урядом
Міністр юстиції України відзначив активну співпрацю Полтавської обласної держадміністрації з Урядом. Наша область постійно бере участь у пілотних проектах та інноваціях, наголосив він.
Валерій Головко пригадав 2014-й – рік старту активного впровадження змін на Полтавщині. Для нашого регіону п’ять років не пройшли даремно.
– Ми говоримо наче про прості речі, але дуже важливі. Згадайте черги на реєстрацію дитини чи шлюбу. І таких моментів дуже багато. Але сьогодні ми вже про це не згадуємо, бо рухаємося набагато швидше чим це реформувалося в країнах європейського союзу – в нас такого часу немає, — підсумував очільник Полтавської області.
Павло Петренко та Валерій Головко також відвідали Свято-Успенський кафедральний собор та зустрілися з Архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Федором.
Після чого Міністр юстиції України поспілкувався з майбутніми колегами — студентами Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
Прес-служба Полтавської ОДА
Підпишіться, щоб отримувати листи.