• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

«Сільське господарство не в Києві, воно в регіонах», – ­ Ольга Трофімцева

21 червня 2019, 17:15

  • Пресслужба ОДА
Dsc 1034

«Сільське господарство не в Києві, воно в регіонах», – ­ Ольга Трофімцева

«Сільське господарство не в Києві, воно в регіонах», – ­ Ольга Трофімцева

 

Міністерство аграрної політики і продовольства України пропонує державні програми підтримки фермерським господарствам. Однак фермери мають недостатньо інформації про можливості підтримки, яку вони можуть отримати від держави. Тому в Міністерстві вирішили зробити конкретні кроки і максимально посилити комунікацію фахівців Мінагрополітики з фермерами на місцях.

На цьому під час візиту на Полтавщину наголосила в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

«У нас діють програми державної підтримки особливо для малих і середніх виробників, сімейних та молодих фермерів. Одним зі слабких місць є недостатня інформованість аграріїв про наявні програми та механізми участі у них. Ми хочемо йти до фермерів на місця й працювати з ОТГ. Сільське господарство не в Києві, воно в регіонах: на Полтавщині, Вінниччині, Рівненщині, Сумщині, Львівщині. В кожній області проводитимемо відповідні семінари, на яких фермери зможуть отримати повну інформацію щодо усієї процедури надання держпідтримки, а також у подальшому мати постійний контакт з відповідальними людьми в регіонах, які зможуть надавати консультації. Також вони зможуть обмінятися досвідом. Адже, як свідчить практика, в одних областях програми державної підтримки працюють ефективніше, а в інших гірше. Полтавщина – лідер у напрямку використання програм», – сказала Ольга Трофімцева.

В. о. міністра повідомила, що перший такий семінар вже відбувся 22 травня в Києві.

 «На кінець минулого року в нас було понад 33 тис. фермерських господарств, із них 90% – малих, тобто тих, які мають менше 500 га. І саме з такими господарствами треба працювати системно, тому що не всі вони мають доступ до інформації», – додала Ольга Трофімцева.

На Полтавщині вже працюють мобільні групи. Як повідомила директор ТОВ «Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба» Світлана Андрієнко, насамперед проводять роз’яснювальну роботу для аграріїв тих регіонів, які в цьому зацікавлені.

«Першими були Пирятинська ОТГ, Оржицький, Гадяцький, Кобеляцький та Новосанжарський райони. Нині вже відпрацювали п’ять регіонів, у найближчі два тижні мобільні групи планують відвідати ще 10. На мою думку, найактивнішим був Гадяцький район. Ми не лише інформуємо, ми допомагаємо малим і середнім господарствам долучитися до цих програм», – сказала Світлана Андрієнко.

Як поінформував директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, минулоріч аграрії Полтавщини додатково отримали понад 160 млн грн із державного бюджету.

«В області зареєстровано понад 2 тисячі фермерських господарств, але працють 1800. З них лише 324 скористалися підтримкою. Загалом фермери отримали близько 24 млн грн. Департамент вже запровадив таку практику: щойно на початку року ми отримуємо порядок використання коштів, відвідуємо кожен район. Зустрічаємося з сільськими головами, представниками сімейних ферм, кооперативів, фермерами та сільгоспвиробниками», – розповів Сергій Фролов.

Загалом на Полтавщині діє Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року.

Також фермери можуть скористатися «Програмою з підтримки розвитку фермерства 2019 року», яку пропонує Мінагрополітики. Крім того, діють програми «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів», «Державна підтримка розвитку, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними», «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, рибництва» та «Фінансова підтримка сільгоспвиробників».  

 

Поділитись

Теги

агро

Новина за темою

«ANUGA 2025»: до участі запрошують виробників молочної та органічної продукції Полтавщини
21/06/2019
Школа адаптивного землеробства: на Полтавщині провели навчання для аграріїв
21/06/2019
Удосконалено функціонал замовлення та формування витягів із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок
21/06/2019
Dsc 1030

Dsc 1030

Dsc 1028

Dsc 1028

Dsc 1039

Dsc 1039

Dsc 1073 0

Dsc 1073 0

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
У нас є чітка інформація – і партнери це підтверджують, – що санкції для Росії справді болісні – звернення Президента У нас є чітка інформація – і партнери це підтверджують, – що санкції для Росії справді болісні – звернення Президента
01/07/2025
Захисників та захисниць запрошують взяти участь у другому етапі Ігор ветеранів 2025
01/07/2025
У Полтаві відбувся захід «Лаванда і крафт»
01/07/2025
В обласній бібліотеці імені Олеся Гончара провели зустріч із полтавською письменницею Мариною Федоровою
01/07/2025
У Полтаві та Опішні на об’єктах безбар’єрних маршрутів визначено обсяги будівельних робіт
01/07/2025
«ANUGA 2025»: до участі запрошують виробників молочної та органічної продукції Полтавщини
01/07/2025
Полтавські спортсмени вдало виступили на Всеукраїнському турнірі з боротьби вільної
01/07/2025
Школа адаптивного землеробства: на Полтавщині провели навчання для аграріїв
01/07/2025
Із початку року на Полтавщині заклади, які розміщували ВПО, отримали 14,2 млн грн компенсації
01/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту