• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

«Сільське господарство не в Києві, воно в регіонах», – ­ Ольга Трофімцева

21 червня 2019, 17:15

  • Пресслужба ОДА
Dsc 1034

«Сільське господарство не в Києві, воно в регіонах», – ­ Ольга Трофімцева

«Сільське господарство не в Києві, воно в регіонах», – ­ Ольга Трофімцева

 

Міністерство аграрної політики і продовольства України пропонує державні програми підтримки фермерським господарствам. Однак фермери мають недостатньо інформації про можливості підтримки, яку вони можуть отримати від держави. Тому в Міністерстві вирішили зробити конкретні кроки і максимально посилити комунікацію фахівців Мінагрополітики з фермерами на місцях.

На цьому під час візиту на Полтавщину наголосила в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

«У нас діють програми державної підтримки особливо для малих і середніх виробників, сімейних та молодих фермерів. Одним зі слабких місць є недостатня інформованість аграріїв про наявні програми та механізми участі у них. Ми хочемо йти до фермерів на місця й працювати з ОТГ. Сільське господарство не в Києві, воно в регіонах: на Полтавщині, Вінниччині, Рівненщині, Сумщині, Львівщині. В кожній області проводитимемо відповідні семінари, на яких фермери зможуть отримати повну інформацію щодо усієї процедури надання держпідтримки, а також у подальшому мати постійний контакт з відповідальними людьми в регіонах, які зможуть надавати консультації. Також вони зможуть обмінятися досвідом. Адже, як свідчить практика, в одних областях програми державної підтримки працюють ефективніше, а в інших гірше. Полтавщина – лідер у напрямку використання програм», – сказала Ольга Трофімцева.

В. о. міністра повідомила, що перший такий семінар вже відбувся 22 травня в Києві.

 «На кінець минулого року в нас було понад 33 тис. фермерських господарств, із них 90% – малих, тобто тих, які мають менше 500 га. І саме з такими господарствами треба працювати системно, тому що не всі вони мають доступ до інформації», – додала Ольга Трофімцева.

На Полтавщині вже працюють мобільні групи. Як повідомила директор ТОВ «Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба» Світлана Андрієнко, насамперед проводять роз’яснювальну роботу для аграріїв тих регіонів, які в цьому зацікавлені.

«Першими були Пирятинська ОТГ, Оржицький, Гадяцький, Кобеляцький та Новосанжарський райони. Нині вже відпрацювали п’ять регіонів, у найближчі два тижні мобільні групи планують відвідати ще 10. На мою думку, найактивнішим був Гадяцький район. Ми не лише інформуємо, ми допомагаємо малим і середнім господарствам долучитися до цих програм», – сказала Світлана Андрієнко.

Як поінформував директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, минулоріч аграрії Полтавщини додатково отримали понад 160 млн грн із державного бюджету.

«В області зареєстровано понад 2 тисячі фермерських господарств, але працють 1800. З них лише 324 скористалися підтримкою. Загалом фермери отримали близько 24 млн грн. Департамент вже запровадив таку практику: щойно на початку року ми отримуємо порядок використання коштів, відвідуємо кожен район. Зустрічаємося з сільськими головами, представниками сімейних ферм, кооперативів, фермерами та сільгоспвиробниками», – розповів Сергій Фролов.

Загалом на Полтавщині діє Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року.

Також фермери можуть скористатися «Програмою з підтримки розвитку фермерства 2019 року», яку пропонує Мінагрополітики. Крім того, діють програми «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів», «Державна підтримка розвитку, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними», «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, рибництва» та «Фінансова підтримка сільгоспвиробників».  

 

Поділитись

Теги

агро

Новина за темою

Аграрії Полтавщини обговорили підготовку до жнив та розвиток тваринництва
21/06/2019
«ANUGA 2025»: до участі запрошують виробників молочної та органічної продукції Полтавщини
21/06/2019
Школа адаптивного землеробства: на Полтавщині провели навчання для аграріїв
21/06/2019
Dsc 1030

Dsc 1030

Dsc 1028

Dsc 1028

Dsc 1039

Dsc 1039

Dsc 1073 0

Dsc 1073 0

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Зараз на робочих рівнях між Україною та США з’ясовують усі деталі щодо постачання оборонної підтримки – звернення Президента Зараз на робочих рівнях між Україною та США з’ясовують усі деталі щодо постачання оборонної підтримки – звернення Президента
02/07/2025
На Полтавщині за підтримки УВКБ ООН відремонтували гуртожиток для ВПО
02/07/2025
У Кременчуці відкрили меморіальну дошку захиснику Михайлу Кравченку
02/07/2025
На Полтавщині відкрили ще один простір соціальної адаптації
02/07/2025
«Вікі любить Землю» запрошує до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії!
02/07/2025
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів
02/07/2025
Пліч-о-пліч із тими, хто захищав Україну: стартує другий етап відбору фахівців із супроводу ветеранів й ветеранок
02/07/2025
Онлайн-курс із цифрової безпеки: «Very Verified 2.0»
02/07/2025
Як подати онлайн-заяву на послугу денного догляду: покрокова інструкція
02/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту