• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Субрегіональний адмінтерустрій Полтавщини. Облдержадміністрація подала пропозиції до Мінрегіону

07 серпня 2019, 17:32

  • Пресслужба ОДА
5 Rayoniv

Субрегіональний адмінтерустрій Полтавщини. Облдержадміністрація подала пропозиції до Мінрегіону

Субрегіональний адмінтерустрій Полтавщини. Облдержадміністрація подала пропозиції до Мінрегіону

 

Проєкт, пропозиція, концепція, методика – терміни, які вже давно міцно осіли в нашому житті та напряму пов’язані з реформами й децентралізаційними процесами.

Децентралізація насамперед – це добровільність, волевиявлення, громадська позиція, моральна та ментальна готовність до змін та бачення населення свого майбутнього та долі своєї громади.

На початку липня до облдержадміністрації в особі Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА для опрацювання був доведений проєкт адміністративно-територіального устрою Полтавської області, який за ініціативою директора Департаменту Інни Іщенко розглянули та обговорили з представниками майбутніх об’єднаних (укрупнених) районів у межах робочих нарад і виїзних засідань.

Розповсюджуємо консолідовані пропозиції від області щодо адміністративно-територіального устрою, сформовані відповідно до пропозицій та за результатами робочих нарад і сьогодні направлені до Мінрегіону.

Після опрацювання регіонального рівня адмінтерустрою нами було сформовано пропозицію щодо поділу області на 5 об’єднаних районів:

  • Полтавський;
  • Кременчуцький;
  • Миргородський;
  • Лубенський;
  • Пирятинський.

Окремо було відзначено позицію деяких районів (Хорольський, Карлівський, Глобинський), які, враховуючи власний рівень самодостатності, розвитку та позицію мешканців, взагалі не готові до приєднання до когось у будь-якій конфігурації.

На виконання пунктів 1.8 та 1.10 Плану заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 р. № 77-р, облдержадміністрацією були подані наступні пропозиції.

З метою підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Полтавської області й на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.01.2019 року № 77-р облдержадміністрацією створено міжвідомчу регіональну робочу групу та затверджено її склад (розпорядження від 27.02.2019 року № 133, зі змінами).

Для ґрунтовного вивчення позицій органів місцевого самоврядування щодо переліку, складу та меж формування майбутніх одиниць адміністративно-територіального устрою субрегіонального (районного) рівня області, Департаментом в липні та на початку серпня проведено виїзні засідання робочої групи в містах Миргороді, Лубнах, Кременчуці та Полтаві, визначених Мінрегіоном майбутніми центрами адміністративних округів. У виїзних засіданнях брали участь члени міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою, представники райдержадміністрацій, районних рад, депутати обласної та районних рад, органів місцевого самоврядування (голови місцевих рад районів), голови об’єднаних територіальних громад області, працівники структурних підрозділів облдержадміністрації, громадськість.

За результатами обговорень, проведених 23 липня 2019 року в м. Миргород, 26 липня 2019 року в м. Лубнах, 30 липня 2019 року в м. Кременчуці та 01 серпня 2019 року в м. Полтаві, надано узагальнені пропозиції щодо формування на території Полтавської області адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня.

Кілька районів області (Хорольський, Глобинський, Карлівський) при обговоренні висловили категоричну позицію проти входження до нових округів, обґрунтовуючи це власною фінансовою самодостатністю, спроможністю й бажанням самостійно здійснювати господарювання на своїх територіях.

Пирятинський, Чорнухинський та Гребінківський райони вирішили провести обговорення щодо створення окремого округу та внесли пропозицію про доцільність зменшення граничної межі чисельності населення округу зі 150 тис. осіб до 60-80 тис. осіб, що дасть їм змогу утворити округ у складі 3 нинішніх районів.

Від Гадяцької міської ради надійшла пропозиція щодо створення окремого округу в складі Лохвицького та Зіньківського районів, проте згідно з наданими пропозиціями Лохвицький район погоджується з форматом входження до Миргородського округу, а Зіньківський район – до Полтавського округу.

Зважаючи на те, що межі майбутніх округів мають співпадати з межами одиниць адміністративно-територіального устрою базового рівня (об’єднаними територіальними громадами, далі – ОТГ), межа Миргородського округу проходитиме по межі Новооріхівської сільської ради Лубенського району (наразі триває процедура створення Ромоданівської селищної ОТГ у складі Ромоданівської та Новооріхівської місцевих рад, облдержадміністрацією підготовлено відповідний висновок), по межі Шеківської сільської ради Лубенського району (створено Сенчанську ОТГ) та межі Хелівщинської сільської ради Чорнухинського району (прийнято рішення про входження до складу Лохвицької ОТГ); межа Полтавського округу проходитиме по межі Говтвянської сільської ради Козельщинського району (прийнято рішення про входження до складу Решетилівської ОТГ).

Дуже багато питань, що порушували у ході зустрічей, стосувались відсутності будь-якої законодавчої бази щодо:

- формування нового адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня;

- розподілу повноважень, які зараз покладені на райдержадміністрації та районні ради;

- чіткого розуміння джерел та обсягів фінансування, що надходитиме на майбутні округи;

- збереження існуючої структури територіальних підрозділів ЦОВВ, розташованих на територіях районів;

- врегулювання термінів завершення етапу формування адміністративно-територіального устрою базового рівня (об’єднаних територіальних громад).

Протоколи, складені за результатами проведення виїзних засідань з обговорення адміністративно-територіального устрою субрегіонального (районного) рівня Полтавської області, а також позиції Хорольського, Глобинського, Карлівського, Пирятинського, Гребінківського, Зіньківського та Лохвицького районів, викладені в їх листах, були додані до листа.

Щодо запропонованого Мінрегіоном формату створення одиниць адміністративно-територіального устрою базового рівня – ОТГ, то він, зокрема, передбачає виключення 14 вже створених та діючих громад області, а саме таких ОТГ, як:

  • Рокитянська ОТГ (Великобагачанський район);
  • Краснолуцька ОТГ (Гадяцький район);
  • Сергіївська ОТГ (Гадяцький район);
  • Недогарківська ОТГ (Кременчуцький район);
  • Піщанська ОТГ (Кременчуцький район);
  • Пришибська ОТГ (Кременчуцький район;)
  • Засульська ОТГ (Лубенський район);
  • Руденківська ОТГ (Новосанжарський район);
  • Малоперещепинська ОТГ (Новосанжарський район);
  • Заворсклянська ОТГ (Полтавський район);
  • Щербанівська ОТГ (Полтавський район);
  • Коломацька ОТГ (Полтавський район);
  • Покровськобагачанська ОТГ (Хорольський район);
  • Клепачівська ОТГ (Хорольський район).

Обговорення такого формату створення ОТГ є недоречним та порушує норми добровільності, встановлені чинним законодавством, а саме Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», позбавляє уже створені та діючі ОТГ права на існування, тим паче що жодними законодавчими нормами не визначено механізму об’єднання двох чи декількох створених ОТГ в одну.

Слід зазначити, що всі 14 ОТГ, які згідно із форматом, запропонованим Мінрегіоном, виключені як одиниці базового рівня адміністративно-територіального устрою області, визнані відповідними розпорядженнями Кабінету Міністрів України спроможними, і вже не один рік поспіль успішно діють та впроваджують на своїх територіях урядові реформи. Це ті ОТГ, мешканці яких повірили у реформу децентралізації та прийняли доленосні рішення про об’єднання ще у 2015, 2016 роках. Це громади, які за своїми фінансовими показниками в різні періоди входили в 20 лідерів фінансової спроможності серед усіх громад України – Щербанівська, Пришибська, Рокитянська, Сергіївська ОТГ.

Даний формат також порушує затверджений Кабінетом Міністрів України Перспективний план формування територій громад Полтавської області (розпорядження від 23.09.2015 року № 994-р зі змінами, внесеними 19.06.2019 року № 476-р), який визначає створення 71 із 77 ОТГ, схвалених у Перспективному плані сесією Полтавської облради (рішення від 21.12.2018 року № 995).

Водночас, зважаючи на формування нових об’єднаних територіальних громад в області – Новооржицької ОТГ, Гоголівської ОТГ, Ромоданівської ОТГ, а також процеси приєднання місцевих рад до ОТГ, облдержадміністрацією в межах норм чинного законодавства продовжується робота, спрямована на узагальнення та підготовку документів для внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області на черговому засіданні сесії Полтавської обласної ради, яке попередньо заплановане на вересень 2019 року, з урахуванням відповідних рішень, прийнятих органами місцевого самоврядування на підставі волевиявлення громадян.

Сподіваємось, Міністерство дослухається до наших обґрунтованих пропозицій та прийме рішення на користь громад та районів Полтавщини.

Департамент економічного розвитку,

торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації

Поділитись

Теги

громади

Новина за темою

На Полтавщині триває підготовка до НМТ-2025
07/08/2019
8 травня у Полтавській області заплановані навчальні стрільби та знешкодження боєприпасу
07/08/2019
У Полтавській ОВА продовжують працювати цілодобові гарячі лінії обласного контактного центру
07/08/2019
Pp Kmu

Pp Kmu

0001 1

0001 1

5 Rayoniv

5 Rayoniv

Pp Kmu

Pp Kmu

0001 1

0001 1

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Можливість на безоплатне навчання в сфері ІТ для вразливих категорій населення Можливість на безоплатне навчання в сфері ІТ для вразливих категорій населення
08/05/2025
Володимир Когут: «Наша мета – зробити кожен гектар облікованим, захищеним і корисним для бюджету»
08/05/2025
Володимир Когут зустрівся із заступницею Міністра освіти і науки України Надією Кузмичовою
08/05/2025
Як отримати кошти на модернізацію шкіл, лікарень та дитячих садочків
08/05/2025
На Полтавщині удосконалюють функціонування системи підтримки осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які страждають на психічні розлади
08/05/2025
Як трансформується освіта і наука в Україні
08/05/2025
80 років Перемоги над нацизмом в Європі
08/05/2025
Синоптики попередили про дощі та заморозки на поверхні ґрунуту
08/05/2025
На Полтавщині триває підготовка до НМТ-2025
08/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту