• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Завдання 2019/2020 навчального року розглянули на конференції педпрацівників Полтавщини

22 серпня 2019, 19:59

  • Пресслужба ОДА
Dsc 0054 Copy

Завдання 2019/2020 навчального року розглянули на конференції педпрацівників Полтавщини

Завдання 2019/2020 навчального року розглянули на конференції педпрацівників Полтавщини

 

У сесійній залі Полтавської обласної ради відбулася обласна серпнева конференція педагогічних працівників «Освіта Полтавщини на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2018/2019 навчального року та основні завдання на 2019/2020  рік».

На початку учасників конференції привітав т.в.о. Олег Пругло: «Я вам дякую за вашу роботу, тому що багато вами зроблено, але ще багато треба зробити. Я знаю що є у нас деяке недофінансування по заробітній платі. Але повірте, що ми над цим працюємо, і я думаю, що все буде гаразд. Я розумію, що не у всіх школах є та база, яку б ми хотіли, але і Міністерство освіти і наше співфінансування з обласного бюджету, фінансування з ОТГ дають надію на майбутнє. Практично 98% наших шкіл уже зі швидкісним Інтернетом – я не маю на увазі наші малокомплектні школи, на жаль, їх у нас ще досить багато. Але в цілому, я впевнений, що новий навчальний рік пройде добре».

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький повідомив про новий конкурс для учнів Полтавщини – шкільний бюджет участі. «Ми перші в Україні проводимо цей конкурс, – сказав Олександр Біленький.– Чому шкільний – ми хочемо, щоб дітки, які будуть готові до дорослого життя, вже не тільки думали, де будуть навчатися, а й як вони будуть входити у такі комплексні заходи, які ідуть по всій країні, як громадські бюджети чи бюджети участі. 2-3 вересня на базі «Ерудиту» ми будемо проводити загальний семінар за участю 100 дітей віком до 14 років».

Голова обласної ради закликав активізувати дітей щодо участі в конкурсі. Він звертався не тільки до педагогів, а й до керівників органів місцевого самоврядування, адже за його словами, від них на 50% залежить співфінансування відповідних бюджетів.

У конференції взяв участь заступник міністра освіти та науки Вадим Карандій. У своєму виступі він зосередився на впровадженні реформи «Нова українська школа» (НУШ), яка стартувала у 2016 році і має тривати до 2029 року.

У вересні 2018 року розпочався масштабний етап реформи в Україні, коли до Нової української школи було зараховано близько 455 тисяч першокласників. Приблизно стільки ж учнів поповнять 1-і класи у вересні 2019 року.

Заступник міністра сказав, що вже розпочалися моніторинги та опитування щодо реформування і вони триватимуть кожні два роки. Це необхідно, за словами пана Карандія, для вивчення процесу у динаміці та ухвалення подальших рішень.

Останні моніторинги, зокрема, виявили недоліки у дітей 1-4 класів щодо їх вміння ефективного читання. Моніторинг показав, що у цій справі кращі результати демонструють дівчата. А ось щодо математики гендерної нерівності не спостерігається.

Не все гаразд, на думку заступника міністра, і з однією з головних цілей реформи – створенні дружної та безпечної школи, педагогіки партнерства.

«Наша школа залишається, на жаль, авторитарною, – сказав пан Карандій. – І ця авторитарність зумовлює досить жорстке середовище в середній школі. Так 33% учнів, які брали участь у відповідному дослідженні, зазначили, що вони в школі не почуваються щасливими; майже 16% учнів зазначили, що кілька разів на місяць наражаються на фізичне насильство».

Заступник міністра висловив надію, що запропоновані урядом поетапне (до 2023 року) підвищення зарплат педагогом буде втілені на практиці.

«Підвищення зарплати передбачається для всіх, але воно буде диференційовано для того, щоб досягти поняття соціальної справедливості, – сказав Вадим Карандій, – для того щоб зняти бар’єри, які заважають молодому вчителю війти в професію; зняти бар’єри, які пригнічують окремі підсфери освіти (довкілля, позашкілля, педагогів ВНЗ) і таке інше».

Заступник міністра освіти повідомив, що розпочалося формування мережі обласних управлінь Державної служби якості освіти. Він офіційно представив Юрія Кращенко як начальника цього підрозділу центральної виконавчої влади на Полтавщині.

Вадим Карандій назвав функції управління, зокрема, « питання освітнього аудиту, затвердження освітніх програм, питання розбудови внутрішніх програм якості освіти, питання сертифікації педагогічних працівників».

Директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко під час конференції сказав, що Полтавщина за підсумками ЗНО-2019 не тільки зберегла, а й покращила свої позиції в Україні – вона на шостому місті.

І все ж, він порадив педагогам, заради поліпшення результатів звертати увагу не тільки на підсумкові таблиці, а й на аналітику, що розміщується на сайті Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти.

Директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації в цілому позитивно оцінила минулий навчальний рік на Полтавщині і готовність до нового навчального року.

Зокрема, вона зазначила, що цьому сприяло співфінансування галузі з державного, обласного і місцевих бюджетів. Особливу вдячність Олена Харченко висловила тим ОТГ, які знаходять можливість доплачувати педагогам, які працюють на їх територіях.

«Завдання, які ми ставимо далі, – сказала Олена Харченко, – звичайно це формування нового освітнього простору. Формуємо його далі, тому що це ми робимо для дітей. Розвиваємо інклюзивне середовище. Модернізуємо професійно-технічну освіту, відповідно до ринку праці. Викликів дуже багато, і лише спільними зусиллями ми зможемо їх подолати».

 

Поділитись

Теги

освіта

Новина за темою

Володимир Когут зустрівся із заступницею Міністра освіти і науки України Надією Кузмичовою
22/08/2019
Як трансформується освіта і наука в Україні
22/08/2019
На Полтавщині триває підготовка до НМТ-2025
22/08/2019
Nachalniki Copy

Nachalniki Copy

Dsc 0106 Copy

Dsc 0106 Copy

Dsc 0102 Copy

Dsc 0102 Copy

Min Trib Copy

Min Trib Copy

Tablichka Copy

Tablichka Copy

Nestulya Copy

Nestulya Copy

Harchenko3 Copy

Harchenko3 Copy

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Профілактика та реагування на ящур тварин: відбувся семінар на базі Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Профілактика та реагування на ящур тварин: відбувся семінар на базі Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби
09/05/2025
9 травня у Великобагачанській громаді проводитимуть навчальні стрільби
09/05/2025
У Полтавській обласній філармонії відбувся концерт «Незламність»
09/05/2025
Камерний квартет Полтавського академічного симфонічного оркестру виступив для захисників
09/05/2025
Звернення т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимира Когута з нагоди Дня Європи
09/05/2025
Із нагоди Дня Європи полтавців привітав симфонічний оркестр фахового коледжу мистецтв імені М.В. Лисенка
09/05/2025
Майбутні лікарі отримають сучасні знання з психічного здоров'я – Полтавський державний медичний університет посилює підготовку кадрів за програмою ВООЗ mhGAP
09/05/2025
«Доступні кредити 5-7-9%»: понад 1 млрд грн залучили аграрії Полтавщини цьогоріч
09/05/2025
Європейський Парламент ухвалив резолюцію, якою засуджує “геноцидну стратегію” росії за підтримки білорусі, спрямовану на стирання ідентичності українських дітей
09/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту