Це означає, що майбутні лікарі, які здобуватимуть освіту в ПДМУ, отримають актуальні знання та практичні навички для ефективного виявлення й надання допомоги людям з поширеними психічними розладами, що суттєво підвищить доступність і якість такої допомоги.
Упродовж майже двох років Полтавський державний медичний університет активно реалізує пріоритетні цілі Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?». Ця багатогранна робота включає створення Навчально-наукового центру ментального здоров'я, проведення форумів, десятків тренінгів, майстер-класів, психоедукаційних заходів та консультацій, розробку сертифікатних програм, здійснення ряду досліджень та експертних оцінок, а також забезпечення активної участі Університету у «Днях Спільнодії» Програми та інших активностях. Імплементацію Всеукраїнської програми ментального здоров’я в Полтавському державному медичному університеті відзначили на Шістнадцятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» - заклад здобув перемогу та золоту медаль в конкурсі з тематичної номінації «Збереження фізичного та ментального здоров’я – пріоритет сучасної освітньої системи» (23-25 жовтня 2024 р., м. Київ), а в березні 2025 року нагороджений золотою медаллю на Шістнадцятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2025» в номінації «Психосоціальне благополуччя учасників освітнього процесу: дієві практики».
Важливим напрямом цієї роботи та стратегічно важливим кроком для забезпечення сталості підготовки медичних кадрів стала також підготовка науково-педагогічних працівників.
Впровадження знань з mhGAP в освітні програми медичних закладів вищої освіти України відбувається відповідно до «Концепції інтеграції пакету інструментів mhGAP в навчальні програми медичних університетів». Ця Концепція була розроблена за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініціативи Олени Зеленської. Сама програма mhGAP , яка є глобальною флагманською ініціативою ВООЗ та спрямована на скорочення прогалин у наданні послуг з психічного здоров'я, успішно реалізується в Україні з 2019 року завдяки системній роботі Міністерства охорони здоров'я у партнерстві з ВООЗ та іншими міжнародними організаціями.
Вагому та цільову підтримку Полтавському державному медичному університету надає Міжнародний медичний корпус (International Medical Corps), який є ключовим партнером у проведенні серії спеціалізованих тренінгів для викладачів. Зокрема, 20 науково-педагогічних працівників Університету пройшли інтенсивне навчання – «Тренінгу для тренерів та супервізорів із клінічного ведення психічних розладів за програмою mhGAP». Ці викладачі, разом з іншими сертифікованими колегами, отримали необхідні знання та навички для розробки відповідних навчальних програм і матеріалів, а також для ефективного викладання курсу як на додипломному, так і на післядипломному рівнях.
Як зазначає регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлія Ющенко, «Отримання сертифікації mhGAP викладачами є значним досягненням для Полтавського державного медичного університету. Це суттєво посилює кадровий потенціал закладу освіти та його спроможність якісно інтегрувати найсучасніші знання і практики у сфері психічного здоров'я в освітній процес. Також це засвідчує готовність Університету готувати нове покоління фахівців галузі охорони здоров’я, яке відповідає суспільним запитам. Такі ініціативи є важливим кроком, оскільки сприяють розбудові більш ефективної, якісної та доступної системи охорони психічного здоров'я як на регональному, так і на національному рівнях».
Зараз в межах Місяця обізнаності про ментальне здоров’я ПДМУ активно долучився до проведення заходів, з планом яких можна ознайомитися за посиланням: https://www.pdmu.edu.ua/storage/news/files/XnNpw7cCaqVZcuX5W2nEmkTyYlCgBEgp0JYNd2TV.pdf
#ТиЯк
Ти Як (3)
Ти Як (2)
Ти Як
Підпишіться, щоб отримувати листи.