25 вересня 2019, 11:19
За несанкціоноване спалювання листя чи сміття передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність
Із настанням осені в повітрі вже традиційно відчувається запах диму – почався період масово спалення залишків сухої рослинності, стерні та сміття. Це небезпечна архаїчна звичка, яка приносить величезну шкоду як довкіллю, так і здоров’ю людей.
Самовільні пожежі далеко не завжди є контрольованими і загрожують перекинутись на ліси чи будівлі, також вони несуть за собою низку проблем. Департамент екології та природних ресурсів Полтавської ОДА неодноразово наголошував на тому, що спалювання сухостою, стерні та залишків сухої рослинності призводить до зниження родючості ґрунту (вигораючи, ґрунтовий покрив втрачає азотні сполуки, які необхідні для росту рослин). Уздовж доріг чи на полях може знаходитись багато сміття, яке у процесі горіння виділяє токсичні речовини, зокрема канцерогени. Зменшується видовий склад рослинності (деякі види вигорають з насінням або залишаються з сильно пошкодженим кореневищем, що вже може не прорости), що призводить до заміщення рудералами (наприклад, такими видами, як амброзія полинолиста); у ґрунті гинуть личинки та лялечки комах, сонечка, що знищують шкідників-попелиць і земляні черви, які розпушують ґрунт та насичують його мінеральними речовинами. А найголовніше – випалювання сухостою є причиною загибелі кладок і місць гніздування птахів.
Також у вогні можуть загинути чи постраждати звірі, плазуни, земноводні, особливо новонароджені зайчата, їжаки та жаби. Це жахлива смерть у сильних муках – адже хтось із них згоряє заживо, хтось задихається від диму, не маючи змоги втекти.
Нагадуємо, що несанкціоноване спалювання листя, сміття, трави, стерні та випалювання ділянок несе за собою адміністративну і кримінальну відповідальність. Такі дії регулює стаття 152 КУпАП, санкції якої передбачають накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень. А також за статтею 245 ККУ – покарання штрафом від 5100 до 8500 гривень або обмеженням чи навіть позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.
Департамент екології та природних ресурсів
Полтавської облдержадміністрації
Підпишіться, щоб отримувати листи.