• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Стан впровадження проєктів міжнародної технічної та фінансової допомоги на Полтавщині обговорили на апаратній нараді

23 грудня 2019, 14:50

  • Пресслужба ОДА
Dsc 0149 Copy

Стан впровадження проєктів міжнародної технічної та фінансової допомоги на Полтавщині обговорили на апаратній нараді

Стан впровадження проєктів міжнародної технічної та фінансової допомоги на Полтавщині обговорили на апаратній нараді

 

На початку апаратної наради голова облдержадміністрації Олег Синєгубов нагадав, що Полтавська обласна рада прийняла бюджет області на 2020 рік.

«Бюджет є збалансованим. Усі брали участь у його розробці, обговоренні. Плідно попрацювали упродовж трьох із половиною тижнів. Бюджет бездефіцитний, близько 30 відсотків направлено на розвиток у 2020 році. Профінансовані всі соціальні програми. За деякими напрямками фінансування збільшилося, – зазначив Олег Синєгубов. – Рік завершуємо без боргів, зокрема й у бюджетній сфері. Були випадки, коли деякі органи місцевого самоврядування проявили фінансову безвідповідальність, але ці ситуації ми вирішили».

Про стан впровадження проєктів міжнародної технічної та фінансової допомоги на території області розповіла директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко.

«Полтавщина активно розширює співпрацю з проектами міжнародно-технічної допомоги, зокрема й із проектами міжнародних фінансових організацій. У 2019 році реалізовано 46 проектів на території області. У 2017-му їх було лише 27, а у 2018-му – 35, – поінформувала Інна Іщенко. – Найбільші донори, що надають підтримку області, – це Уряд США, Уряд Федеративної Республіки Німеччина, ЄС та країни Європейського Союзу Уряд Швейцарської Конфедерації. З-поміж фінансових організацій – Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Міжнародна фінансова організація «Північна екологічна фінансова корпорація» (НЕФКО)».

За словами Інни Іщенко, найбільше на Полтавщині проектів щодо розвитку децентралізації, впровадження енергоефективних заходів і захисту довкілля. Трохи менше ініціатив у сферах охорони здоров’я, соціального захисту, підтримки внутрішньо переміщених осіб. Є проєкти, спрямовані на удосконалення освіти, культури, розвиток аграрного сектору й покращення інфраструктури. Працюють ініціативи у 29 громадах, 17 районах, 6 містах обласного значення і 2 містах районного значення.

У межах проєкту ПРОМІС реалізовували ініціативи щодо поліпшення діяльності центру надання адміністративних послуг у Кременчуці, розширення можливостей геоінформаційного порталу в Горішніх Плавнях, запровадження малопотужного FM-радіомовлення, спрямованого на покращення зв’язку влади з громадою. У межах проекту «Реформа управління на сході України», який діє за підтримки Уряду Німеччини, втілено 17 проектів міжмуніципального співробітництва. Зокрема, щодо поводження з твердими побутовими відходами, створення і розвитку протипожежної охорони, забезпечення швидкісного інтернету в громадах, підтримки ЦНАПів. Інна Іщенко, нагадала, що Полтавщина – національний лідер за кількістю впровадження договорів міжмуніципальної співпраці (із 510 в Україні 105 – в Полтавській області).

«У межах програми «U-LEAD з Європою» впроваджували масштабні проєкти в Лохвиці, Пирятині й Глобиному. Наприклад, «Зелене світло для велоруху в громадах». Горішні Плавні, Миргород, Засульська, Решетилівська ОТГ долучилися до ініціативи в компоненті «Е-рішення для громад». 18 громад області провели модернізацію ЦНАПів, – додала Інна Іщенко. – Миргород – це вже місто-ментор із реалізації проектів енергоефективності, там навчають інші міста й області впровадженню відповідних ініціатив. Працює в Миргороді й проєкт енергоаудиту».

Інна Іщенко поінформувала, що Полтавська облдержадміністрація виступила бенефіціаром у наступних проєктах міжнародної технічної допомоги, які діяли в 2019 році: «Модернізація теплового району «Авіамістечко» у м. Миргород Полтавської області», «Оновлення тролейбусів у м. Кременчуці», «Модернізація виробництва, постачання та споживання теплового району в місті Миргород (MO.GE.DI.CO)», «Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в м. Лубни шляхом технічного переоснащення світильників на основі LED-технологій та впровадження загальноміської системи управління освітленням вулиць».

Вона розповіла й про нові ініціативи, з-поміж яких ІІ фаза проекту «Енергоефективність у громадах ІІ», що виконується Німецьким товариством з міжнародного співробітництва (GIZ).

«Конкурс проводять для міст і ОТГ, які мають населення до 200 тисяч жителів, щодо підтримки впровадження заходів енергоефективності громадських будівель. У межах проєкту можна отримати від 5 до 10 тисяч євро у гривневому еквіваленті. Термін подачі заявок – до 10 січня 2020 року. Є грант від Українського культурного фонду. Дедлайн – до 15 січня 2020 року. Торік у межах цієї ініціативи виграли дві громади Полтавщини. Є проект USAID з енергетичної безпеки. Це проведення відповідних аудитів, енергомоніторингу, встановлення програмного обладнання. Термін – 30 квітня 2020 року. Працюють ініціативи «Мери за економічне зростання», «Угода мерів». У їх межах можна писати відповідні програмні продукти для економічного зростання, боротьби з глобальним потеплінням, покращення клімату. Актуальні гранти ми розміщуємо на сторінці Департаменту в соцмережі Facebook», – додала Інна Іщенко.

Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов нагадав про ініціативу у сфері аграрних розписок. Він також розповів про співпрацю з міністерством Республіки Болгарія щодо допомоги в приєднанні до проєкту розвитку сільських територій.

Олег Синєгубов поцікавився результатами впровадження різних проєктів на Полтавщині. Уточнив, чи були створені тематичні програми на основі реалізації відповідних ініціатив.

«Усіх міжнародних проєктів не вистачить для області. Якщо чекатимемо міжнародні гранти й проєкти, то років через сто завершимо термомодернізацію у всіх містах і містечках області. Мають бути цільові програми щодо кожного напрямку впровадження різних ініціатив в області. Таким чином плануватимемо, де будемо через 5-10 років», – зазначив Олег Синєгубов.

Наголосив, що заклади освіти і культури мають відзвітувати, що вони зробили, аби взяти участь у тому чи іншому проєкті.

«Нині розроблятимемо у межах Стратегії розвитку Полтавської області програми щодо розвитку наших комунальних підприємств, термомодернізації, поводження з твердими побутовими відходами. Кілька років тому французька компанія хотіла взяти на обслуговування «Полтававодоканал». Уже почали проводити аудит, але щось їх не влаштувало в організаційних питаннях. Нині намагаємося цю співпрацю відновити. Проводимо аудит щодо ефективності мереж, надання послуг. Можливо, запропонують нам якісь ініціативи, щоб ефективніше надавати послуги нашим жителям, – зазначив Олег Синєгубов. – За кожними напрямком має бути комплексна програма, що важливо, не на один чи два роки, а триваліша. Міжнародні програми й проєкти мають розглядатися як засоби досягнення мети, а не як панацея. Не потрібно сидіти й чекати, доки нам хтось дасть кошти».

Поділитись

Теги

економіка

Новина за темою

«Діалог влади та бізнесу»: підприємців Полтавщини ознайомили зі змінами у критеріях з визначення підприємств критично важливими
23/12/2019
Вебінар для українського бізнесу: Вихід на ринки ОАЕ, Близького Сходу та Африки з «Nazovni» та партнерами
23/12/2019
Сталий розвиток і сертифікація: гайд та послуга від Офісу з розвитку підприємництва та експорту
23/12/2019
Dsc 0074 Copy 4

Dsc 0074 Copy 4

Dsc 0186 Copy 0

Dsc 0186 Copy 0

Dsc 0147 Copy

Dsc 0147 Copy

Dsc 0101 Copy 4

Dsc 0101 Copy 4

Dsc 0030 Copy 3

Dsc 0030 Copy 3

Dsc 0069 Copy 4

Dsc 0069 Copy 4

Dsc 0052 Copy 4

Dsc 0052 Copy 4

Dsc 0092 Copy

Dsc 0092 Copy

Dsc 0064 Copy 4

Dsc 0064 Copy 4

Dsc 0083 Copy 2

Dsc 0083 Copy 2

Dsc 0096 Copy 4

Dsc 0096 Copy 4

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Україна запровадила санкції проти 60 юридичних та 73 фізичних осіб, залучених до обходу санкцій з боку РФ та фінансування російського ВПК Україна запровадила санкції проти 60 юридичних та 73 фізичних осіб, залучених до обходу санкцій з боку РФ та фінансування російського ВПК
06/07/2025
Ранкова атака на Кременчук: пошкоджено 16 будівель, двоє постраждалих
06/07/2025
Україна виборола своє право на Чорне море – Президент привітав воїнів ВМС зі святом
06/07/2025
Кількість загиблих після удару по Полтавській громаді 3 липня зросла
06/07/2025
На Полтавщині відбулися змагання з пляжного волейболу
06/07/2025
У Мачухівській громаді відбувся інформаційно-практичний тренінг «Молодь громади: знати, вміти, діяти»
06/07/2025
62 випускники на Полтавщині отримали 200 балів за підсумками НМТ-2025
06/07/2025
 Полтавщина серед кращих спортивних громад України
06/07/2025
Полтавщина потрапила до тревел-проєкту «Щоденник подорожнього»
06/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту