26 грудня 2019, 14:26
Полтавська облдержадміністрація долучилася до обговорення аграрної реформи
Працівники Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА на чолі з директором Сергієм Фроловим, депутати Полтавської обласної ради, які входять до складу постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин, взяли участь у селекторній нараді щодо аграрної реформи – впровадження ринку землі.
Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький розповів, що Аграрний комітет щодо внесення правок у законопроєкт засідатиме 26-27 грудня. За цей час планують внести понад 2 430 правок.
«Усі наші засідання транслюватиме телеканал «Рада». На кожну правку матимемо 3 хвилини», – сказав заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.
Також він повідомив, що всі гострі питання, які виникали під час обговорення у регіонах створення ринку землі, зняті. Зокрема, щодо продажу землі іноземцям зазначено, що право купівлі мають виключно українці. Узгодили питання і про концентрацію: продаж ділянок в одні руки обмежили до 10 тисяч гектарів. Крім цього, ОТГ в законопроєкті хочуть додати, як потенційних покупців земельних ділянок і передбачити для них відповідне кредитування.
У Міністерстві прогнозують, що на першому етапі лише 20% земель може відійти у власність. Решта ж – 80% поки залишаться в орендних відносинах. При цьому щодо дати початку дії ринку землі називають, за оптимістичними прогнозами, 1 жовтня 2020 року.
До цього часу планують створити Державний Земельний фонд.
«Щоб власник паю міг продати землю, не приватному аграрію (може бути момент недовіри), а державі. Як варіант – оформлення тристороннього договору: пайовик продає державі й одночасно держава передає в довгострокову оренду чинному орендарю, приміром, на 49 років», – сказав Тарас Висоцький.
Також для кредитування на пільгових умовах аграріїв, які хочуть придбати земельні ділянки, але не мають наявних вільних коштів, планують відкрити Земельний банк.
Підпишіться, щоб отримувати листи.