05 травня 2020, 19:02
На ТДВ «Кременчуцька птахофабрика» розпочали роботу щодо утилізації падіжної птиці
Близько 600 тисяч курей, які загинули на ТДВ «Кременчуцька птахофабрика» внаслідок аварії трансформаторної підстанції, будуть утилізовані. Але робитимуть це поступово, в кілька етапів.
Надзвичайну ситуацію техногенного характеру та боротьбу з її наслідками обговорили на нараді у заступника голови Полтавської облдержадміністрації Євгена Грекова.
Начальник ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль повідомив причини загибелі птиці.
«Було вимкнено систему вентиляції. Фахівці Держпродспоживслужби виїхали на місце події й відібрали зразки проб. Інфекційної складової в загибелі немає. Птахи загинули внаслідок механічної асфіксії», – сказав Геннадій Пікуль.
Він зазначив, що нині ситуація ускладнюється. Минуло вже більше 3-х днів. Утилізувати утворену біомасу за один раз неможливо.
Директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Сергій Венгер повідомив, що нині на підприємстві тимчасово підготували місця з бонітування птиці. Відведено ділянки землі, ізольовані поліетиленовою плівкою, де тимчасово буде захоронено біомасу.
Нині підприємство проводить роботу щодо укладення договорів на утилізацію. Також відбулося засідання районної комісії ТЕБ і НС.
Євген Греков зауважив, що нині укладено угоду з запорізьким заводом, який зможе забрати частину відходів. Але питання не може бути вирішено за день.
«Питання утилізації треба вирішити якомога швидше. Для нас безпека і здоров’я людей - понад усе. Ми не можемо допустити, щоб біомаса просочилася в ґрунтові води й завдала шкоди населенню», – сказав Євген Греков.
Наразі вже до підприємства направили два автомобілі, які вивозитимуть падіжну птицю. Загалом всю біомасу планують утилізувати протягом двох місяців.
Підпишіться, щоб отримувати листи.