• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Як уникнути інфікування ВІЛ

17 травня 2020, 09:49

  • Пресслужба ОДА
Unnamed 9

Як уникнути інфікування ВІЛ

Як уникнути інфікування ВІЛ

 

Скільки б не говорили і не писали про ВІЛ-інфекцію та СНІД, чомусь кожен із нас вважає, що ця хвороба існує деінде, тільки не поруч – не в моєму місті чи селі. Хочеться знову нагадати, що вірус імунодефіциту людини міститься практично в усіх біологічних рідинах інфікованої людини, але в різних концентраціях. Найбільша його кількість міститься в крові, спермі, грудному молоці. Але деякі батьки вагаються: чи віддавати свою дитину в один клас (чи групу дитячого садочка) із ВІЛ-позитивною дитиною. Поспішаю заспокоїти – звичайні побутові контакти з дітьми, які живуть із ВІЛ, нічим не загрожують оточуючим.

Проте статистика – річ уперта. Україні від СНІДу померли 50691людина. На першому місті залишається статевий шлях передачі інфекції, на другому – парентеральний і  на третьому – внутрішньоутробний.

Зверніть увагу, ВІЛ не передається в побуті: при рукостисканні, обіймах, поцілунках; при загальному користуванні фонтанчиком для питної води; при користуванні загальним туалетом (унітазом); через рушники, мило, мочалку, посуд, їжу; при чханні і кашлі; через монети і паперові гроші; при укусах комарів та інших комах; при плаванні в басейні; через дверні ручки та спортивні знаряддя; через постільну та натільну білизну.

Якщо дотримуватись гігієнічних правил та засторог, із ВІЛ-інфікованою людиною можна безпечно прожити разом усе життя. Прикладом може служити щаслива сім’я в Угорщині. Працівнику автоколони після автокатастрофи провели кілька операцій із переливанням крові. Внаслідок цього було виявлено зараження на ВІЛ. Спочатку ця звістка стала трагедією для сім’ї. Але після спілкування з медиками і психологом життя почало налагоджуватись. Усі – проліковані, шлюб збережено і рідні люди разом уже понад 15 років.

Якщо результат обстеження на ВІЛ-інфекцію виявився позитивним, це ще не вирок. Хоч ліків, що знищують вірус в організмі повністю, ще й не винайшли.

В Україні більше десяти років успішно застосовується специфічне безкоштовне антиретровірусне  лікування,  доступне і для мешканців нашого регіону. З’ясувати свій статус можна за допомогою швидких тестів, звернувшись до сімейного лікаря, на станцію переливання крові або в кабінет «Довіра». ВІЛ-інфекція – не привід відмовитися від своїх планів, інтересів, навчання, роботи, розваг та кохання.

 

Тетяна Дрозд, міський фахівець із питань сан освітньої роботи, лікар-методист поліклініки КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Богаєвського»

 

Поділитись

Теги

медицина

Новина за темою

Як захиститися від спеки
17/05/2020
У надкластерній лікарні відкрили оновлене відділення судинної хірургії
17/05/2020
Доступні ліки – в кожній аптеці
17/05/2020

Останні новини

Більше новин
Новий випуск Дайджесту новин «Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» Новий випуск Дайджесту новин «Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?»
11/07/2025
Працюємо зараз із партнерами над новим постачанням, над більшим виробництвом зброї в Україні та забезпеченням нашої армії – звернення Президента
11/07/2025
Синоптики попередили про грози
11/07/2025
Володимир Когут підписав меморандум з однією із частин Військово-Морських Сил ЗСУ
11/07/2025
Робоча група «Прозорість і підзвітність» провела аналіз закупівель щодо ремонту їдалень і харчоблоків у Полтавській громаді
11/07/2025
Вживання якісної питної води – запорука здоров’я
11/07/2025
Виплати, які з 1 липня здійснює Пенсійний фонд України
11/07/2025
Вводяться сезонні обмеження руху для великовагового транспорту за умови підвищення температури понад +28°
11/07/2025
В Україні масштабується послуга раннього втручання - рішення Уряду
11/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту