17 липня 2020, 15:42
Фахівців ОДА залучать до складу робочих груп, які перевірятимуть ефективність управління державним майном
Підвищення ефективності управління державним майном розглянули на нараді в облдержадміністрації. Провів її заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.
«Питання управління державним майном, передачі його в оренду, приватизації важливі для держави в цілому. Вони постійно на порядку денному облдержадміністрації й Фонду державного майна, зокрема його Регіонального відділення по Полтавській і Сумській областях. Проблемні питання моніторимо й спільно вирішуємо», – зазначив Євген Греков.
Перший заступник начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях Дмитро Матвієнко поінформував, що за 2019 рік і перше півріччя 2020-го відділенням укладено 775 договорів оренди. Це забезпечило надходження до держбюджету 61 мільйона гривень. Наголосив, що відповідальність за неналежне використання майна несуть балансоутримувачі. Тож ті з них, хто не використовує майно, має повідомити про це регіональний офіс, щоб почати процедуру приватизації відповідного майна чи передачі його в оренду.
Заступник начальника відділу приватизації, управління державним майном та корпоративними правами держави Регіонального управління ФДМУ по Полтавській та Сумській областях Олена Баранова наголосила, що приватизація – не лише кошти в державний бюджет, а й залучення інвестицій та додаткові робочі місця. Розповіла, що в області низка об’єктів занедбані. Це, зокрема, гаражі, недобудови. Вони, звісно, втрачають інвестиційну привабливість.
«Почасти вони потребують ремонту або взагалі не придатні для використання, руйнуються й доходять до списання. Ці кошти втрачає держава, – пояснила Олена Баранова. – Відповідно до переліку об’єктів малої приватизації на Полтавщині підлягають приватизації в 2020 році 27 об’єктів. Це станом на початок року. Впродовж першого півріччя додалися ще 8 об’єктів. За шість місяців ми продали 10 об’єктів державного майна на понад 320 тисяч гривень. Це невелика сума. Нині опрацьовуємо більше 25 об’єктів».
Начальник управління орендних відносин та оціночної діяльності Регіонального управління ФДМУ по Полтавській та Сумській областях Олександр Коваленко розповів про механізм контролю за ефективністю використання держмайна, яке знаходиться на території Полтавщини, факти незаконного використання майна та незаконної оренди.
«По області виявлено близько 10 тисяч квадратних метрів об’єктів, які використовуються з порушеннями законодавства. Відповідні матеріали передані до правоохоронних органів, по деяких об’єктах порушені кримінальні провадження, – зазначив Олександр Коваленко. – В результаті перевірок були виявлені об’єкти, які взагалі не використовуються. Це 107 тисяч квадратних метрів. На жаль, не всі балансоутримувачі дбають про майно й воно втрачає належний стан. Торік і за перше півріччя 2020-го ми перевірили близько 40 балансоутримувачів, зокрема до 300 об’єктів, які перебувають в їхньому оперативному керуванні. Надалі плануємо провести перевірку ще понад 360 балансоутримувачів».
Для перевірок формують кілька робочих груп. До них увійдуть, крім представників Регіонального управління ФДМУ по Полтавській та Сумській областях, працівники податкової служби, Держаудитслужби. Планують залучити фахівців облдержадміністрації.
«Механізми, передбачені законодавством, не дають повною мірою виявляти державне майно, що не використовується. За умови протидії органів управління чи балансоутримувачів, яким вигідніше чи простіше, щоб це майно простоювало, воно не може бути включене до переліку на оренду чи приватизацію. Через це держава не доотримує частину коштів. Фахівці облдержадміністрації – Юридичного департаменту та Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій – будуть залучені до відповідних робочих груп, щоб спільними діями ми могли реагувати на неефективне використання майна й виявлені порушення», – підсумував Євген Греков.
Підпишіться, щоб отримувати листи.