26 серпня 2020, 17:19
У Полтаві презентували книгу «Капелани. На службі Богу і Україні»
З нагоди відзначення Дня пам’яті захисників України у Полтавському краєзнавчому музеї відбулася презентація книги Українського інституту національної пам’яті «Капелани. На службі Богу і Україні».
Захід провели в межах проєкту Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського «Капелани-духовний щит України». На презентацію завітали заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерина Рижеченко, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Православної церкви України владика Федір, капелан ПЦУ, поліцейський Роти конвойної служби Головного управління Національної поліції в полтавській області, один з оповідачів книги Сергій Сущенко, капелани ЗСУ з ПЦУ та УГКЦ.
«Зараз в країні немає жодної людини, якої не стосується війна. Мені б хотілося щоб завдяки цій книжці кожен дізнався про надважливу роль військових капеланів. Для бійця вони є другом, є психологічною опорою. Основним джерелом віри на війні є ваша підтримка. Тому я дуже дякую і низько вклоняюсь вам за вашу службу», – звернулася до присутніх Катерина Рижеченко.
«Зараз у військовослужбовців, які пройшли війну поранені душі, вони потребують психологічної підтримки, але на жаль на сьогодні немає офіційної капеланської служби, станом на зараз іде робота над створення такої. Крім того, капелан може бути об’єднуючою ланкою між громадою та поліцією. Тільки об’єднавшись ми зможемо створити державу», – розповів капелан ПЦУ Сергій Сущенко.
Благословити й привітати з презентацією книги авторів та капеланів завітав владико Федір, який наголосив: « На жаль ми належимо до покоління, яке знає що таке війна. Пандемія коронавірусу показала що наша держава-це наша домівка, й нашу домівку ми повинні берегти, плекати й захищати».
У книзі «Капелани. На службі Богу і Україні» йдеться про особливості капеланського служіння на фронті під час протидії російській агресії, а також окреслюються етапи інституційного становлення капеланства у війську. До видання увійшли спогади 13 капеланів. Спогади військових капеланів були записані з травня 2018 до червня 2019 року в межах проекту Українського інституту національної пам’яті «усна історія АТО». Загалом к проекті взяли участь 35 військових капеланів, кожен з яких розповів власну історію служіння в цій війні. Укладачі книги співробітники Українського інституту національної пам’яті Тетяна Ковтунович і Тетяна Привалко.
Підпишіться, щоб отримувати листи.