27 серпня 2020, 14:33
Професійна та соціальна адаптація учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил
З моменту встановлення статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни учасник АТО/ООС набуває право на отримання послуги з безоплатної соціальної та професійної адаптації.
Професійна адаптація учасників АТО/ООС — заходи, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.
Соціальна адаптація учасників АТО/ООС — допомога у проведенні аналізу життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх розв’язання; надання інформації з питань соціального захисту населення; навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь; допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків, організації денної зайнятості та дозвілля;
Для отримання такої послуги необхідно звернутися до районного (міського) управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання.
В управлінні соціального захисту населення заповнюється заява, до якої додаються такі документи:
• копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
▪ копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції/операції об’єднаних сил в районах її проведення;
• копія посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни.
Орган соціального захисту населення:
- видає направлення до міського (районного) центру зайнятості на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання;
- видає направлення на професійне навчання з урахуванням висновків професійної орієнтації.
До уваги учасників АТО/ООС:
Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.
Строк професійного навчання визначається робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами та не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями.
Тривалість навчального тижня для учасників АТО/ООС не повинна перевищувати 36 академічних годин.
Професійне навчання може здійснюватися у групах чисельністю не більше 30 осіб, а також на умовах включення їх до складу груп слухачів, що формуються навчальним закладом.
Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО/ООС отримують документи державного зразка, а після підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники АТО/ООС отримують посвідчення встановленого зразка.
Послуги з професійного навчання надаються особі одноразово.
Найбільш затребувані серед учасників АТО/ООС є професії водія (отримати професію чи підвищити категорію), тракториста, слюсаря-ремонтника, електрозварювальника. Також можна пройти навчання за курсом «Основи комп’ютерної грамотності, програмування та веб-дизайну» та «Англійська мова».
При виникненні будь-яких питань щодо отримання послуг із професійної адаптації просимо звертатися за номерами телефонів в Департаменті соціального захисту населення Полтавської ОДА: (0532)68-12-76, 68-12-34.
Департамент соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації
Підпишіться, щоб отримувати листи.