25 вересня 2020, 18:55
Готовність регіону до зими і встановлення «жовтого» рівня епіднебезпеки в області обговорили на комісії з питань ТЕБ і НС
На засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області обговорили епідемічну ситуацію в регіоні та встановлення карантинних заходів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки для окремих адміністративно-територіальних одиниць. Також порушили питання готовності сил і засобів цивільного захисту області до роботи в осінньо-зимовий період. Провів засідання заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.
Заступник директора ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Анатолій Журавльов повідомив, що за рішенням Державної комісії ТЕБ та НС із 28 вересня на території міст Полтави і Миргорода, Диканського, Котелевського, Миргородського, Новосанжарського, Полтавського, Решетилівського та Шишацького районів встановлено «жовтий» рівень епідемічної загрози.
«За останні п’ять днів заповнюваність ліжок, визначених для лікування хворих на коронавірусну хворобу, зросла з 23,9% до 29,1 %. Найбільше хворих перебуває на лікуванні в Полтаві – 438. У Диканському районі – 15 осіб, Котелевському – 11, Миргороді – 37, Миргородському районі – 29. Новосанжарському район – 24, Полтавському районі – 62, Решетилівському – 11, Шишацькому – 36, – повідомив Анатолій Журавльов. – Тепер за нормами «жовтої» зони забороняється відвідувати заклади соцзахисту, в яких перебувають люди похилого віку. На вході до закладів потрібно розмістити інформацію про можливу кількість відвідувачів. Контроль має здійснювати власник приміщення або організатор події. Перебування у громадських будівлях – у масках або респіраторах, проведення масових заходів – не більше 1 людини на 5 квадратних метрів. Проїзд у громадському транспорті – лише на сидячих місцях і в масках. Заповнюваність залів у кінотеатрах – не більше 50%».
Начальник Полтавського обласного центру з гідрометеорології Ігор Замирайло ознайомив із попереднім прогнозом на зиму 2020/21.
«Минулий рік був аномально теплим, і ця зима теж буде нетиповою для нашого регіону. Очікувана середня температура – -3…-5 градусів морозу. Щоправда, взимку можуть траплятися короткочасні хвилі холоду – від -15 до -22 градусів морозу. Але такі різкі перепади температури будуть не тривалими – до 3-5 діб. Для цієї зими будуть характерні тумани та ожеледні явища», – розповів Ігор Замирайло.
Він повідомив, що зниження температури восени почнеться вже з 27 вересня. Синоптики прогнозують слабкі й помірні дощі, грози, пориви вітру до 15-17 м/с. Температура знизиться. Протягом першої декади жовтня вночі до +5…+10 градусів тепла, а вдень – +15…+18 °С. Переважатиме хмарна з проясненнями погода з невеликими й помірними дощами в окремі дні. Друга і третя декади жовтня будуть без суттєвих опадів. Температура повітря буде вищою за норму.
Суттєво похолодає вже з третьої декади жовтня. Саме тоді й слід очікувати початку опалювального сезону.
Начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуард Рева розповів, що готовність житлового фонду Полтавщини до осінньо-зимового періоду – 98 відсотків, закладів соціальної сфери – 99,8 відсотка. Спеціалізована техніка, яка прибиратиме дороги, готова на 90 відсотків, реагентів і посипкового матеріалу – до 90 відсотків. Підприємства водопровідного й каналізаційного господарства готові на 97 відсотків, підприємства теплового господарства – на 99 відсотків.
«Із метою ліквідації аварійних ситуацій, що виникатимуть на системах життєзабезпечення, в цілодобовому режимі працюватимуть понад 180 бригад. Зокрема, на системах теплопостачання – 35 бригад, водопостачання і водовідведення – 63 бригади. Близько 90 бригад – на усуненні аварій в житлових будинках», – зазначив Едуард Рева.
Підпишіться, щоб отримувати листи.