«Весняний день рік годує. І ці дні в наших аграріїв – на вагу золота, адже доводиться зважати на примхи дощової погоди. Попри це ранні зернові та ріпак в області посіяли. Завершують буряк. Більше ніж половина площ соняшнику засіяна. Полтавщина лідирує в Україні за цим показником. Набирає обертів посів кукурудзи, розпочинається – сої. Дякуємо нашим аграріям за невтомну працю», – зауважив Дмитро Лунін.
Загалом роботи завершили на 40% від запланованих площ на Полтавщині. Хоч на хід посівної дощова весна впливає не найкраще, але для озимини така погода сприятлива: культури – у хорошому стані.
Про стан справ на полях розповів заслужений працівник сільського господарства України, директор державного підприємства «Дослідне господарство «Степне» Петро Сокирко: «Нині аграрії працюють у форс-мажорних обставинах. Ми зіштовхнулися з факторами, які від нас просто не залежать. Перш за все, це – війна. Вона значною мірою вплинула на діяльність аграріїв, – зауважив Петро Сокирко. – Останні два роки дощова погода дещо заважала нам вчасно приступити до проведення весняно-польових роботи. Але ми впоралися. Є розуміння, що волога має дуже велике значення. Цього року також пізніше розпочали весняно-польові роботи. Змінили структуру сівозміни: збільшили площі під круп’яними та бобовими культурами, зокрема соєю, яка приносить значну користь землі. Закінчили посів ранніх зернових. Зараз сіємо соняшник і кукурудзу. Є труднощі, але ми – українці! Переможемо! Посіємо і зберемо!».
Як розповів головний агроном господарства Віталій Товстошкур, зараз взято високий темп робіт на полях.
«Після завершення посіву ранніх зернових буквально без перерви розпочали посів соняшнику. Все робимо максимально оперативно, на результат. Дощі заважали зайти в поле, тому нині тримаємо високий темп. Проводимо обробіток ґрунту, цілодобово – передпосівну культивацію, щоб максимально пришвидшити і підсихання ґрунту, і дати фронт робіт для двох посівних комплексів. Сівалки працюють максимально продуктивно – до 14-16 годин за добу. Хочемо виростити й зібрати урожай, який забезпечить продовольчу безпеку країни. У нас, аграріїв, свій тил – він дуже важливий і потрібний усім людям».
Підпишіться, щоб отримувати листи.