• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Навчальні втрати: діагностуємо та долаємо

30 листопада 2023, 15:44

  • Пресслужба ОДА
Навчальні Втрати Діагностцємо Та Долаємо

Під час війни в пріоритеті для дітей та їхніх батьків безпека та психоемоційна стабільність, тому навчання часом відходить на другий план. Для підвищення якості освіти в умовах сьогодення школи мають зважати на ряд факторів. Пандемія, а потім війна, змусили школи змінити форму навчання, синхронізувати свою діяльність з постійними повітряними тривогами, підтримувати на належному рівні психоемоційний стан учасників освітнього процесу.

Результати загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти показали, що переважна більшість учнів, виконавши тести, змогли набрати лише до половини із максимально можливої кількості балів. Це дослідження проведене Державною службою якості освіти України для визначення та відстеження результатів навчання з української мови й математики учнів 6-х і 8-х класів.

Однією з причин таких результатів є прогалини в знаннях дітей через складні умови навчання. Тому серед освітян різних рівнів все частіше обговорюється проблема навчальних втрат. До них відноситься втрата знань і навичок учнів, академічний регрес через певні перерви в навчанні. Відмінності між фактичними результатами та очікуваними, які встановлюють державні стандарти називають навчальними прогалинами. Тож очевидно, що вчитель може мати справу як з навчальними прогалинами, так і навчальними втратами.

Зокрема, моніторингове дослідження показало, що частина учнів не впоралися з виконанням завдань з певних тем. Тому для успішного засвоєння учнями нового матеріалу, вчителі мають з’ясувати з яких вивчених тем учні мають прогалини. Для діагностики навчальних втрат проведення «директорських контрольних робіт» навряд чи буде доцільним.

На сьогодні одним з діагностичних інструментів є діагностичні тести, що розміщені на платформі Всеукраїнська школа онлайн (далі — ВШО). Зараз там можна знайти тести з української мови, математики, англійської мови, історії України, фізики, хімії, біології та географії для учнів різних класів.

Робота вчителів з подолання навчальних втрат — важливий компонент освітнього процесу в школах. З метою допомоги вчителям та учням наздогнати шкільну програму без перевтоми фахівцями управління Державної служби якості освіти у Полтавській області проведено серію семінарів-тренінгів «Інструменти виявлення та подолання навчальних втрат»

для освітян більшості територіальних громад Полтавської області. На сьогодні близько 400 педагогів взяли участь у навчанні та отримали можливість підвищити ефективність своєї діяльності.

На ВШО також розміщено тести для вторинної діагностики. Провівши тестування, вчитель зможе побачити ефективність проведеної роботи із надолуження навчальних втрат та зможе спланувати свою подальшу роботу з класом.

Довідково: Державна служба якості освіти України спільно із ініціативою «Збереження доступу до шкільної освіти» проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe)презентувала результати першого року загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти у закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану, що було проведене серед репрезентативної вибірки учнів 6-х і 8-х класів шляхом тестування з математики та української мови.

З матеріалами дослідження можна ознайомитися на сайті Державної служби якості освіти України або за посиланням https://bit.ly/3QZsoTX

Інформацію підготовлено управлінням Державної служби якості освіти у Полтавській області, 050 211 18 45, [email protected]

Поділитись

Теги

освіта
Полтавщина

Новина за темою

«Пакунок школяра»: держава надаватиме гроші на підготовку «першачків» до школи
30/11/2023
62 випускники на Полтавщині отримали 200 балів за підсумками НМТ-2025
30/11/2023
Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини
30/11/2023

Останні новини

Більше новин
Мінагрополітики запускає опитування в ДАР для діалогу з аграріями Мінагрополітики запускає опитування в ДАР для діалогу з аграріями
08/07/2025
Мирні звуки, які стали тригерами
08/07/2025
На Полтавщині 63 ветеранам війни компенсують процентну ставку за програмою іпотечного кредитування «єОселя»
08/07/2025
Стартує відкрите голосування на визначення переможця Конкурсу дитячих фотографій «Заповідний край»!
08/07/2025
«Від будинку до домівки»: Фундація Олени Зеленської та ЮНІСЕФ запускають спільну ініціативу для покращення житлових умов дітей у великих прийомних родинах
08/07/2025
Ірина Удовиченко відвідала з робочим візитом Посольство України у Литовській Республіці
08/07/2025
Переробна промисловість отримує нові можливості для відновлення
08/07/2025
До 100-річчя Феодосія Рогового
08/07/2025
«Пакунок школяра»: держава надаватиме гроші на підготовку «першачків» до школи
08/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту