У громаді розробляти проєкт почали ще в 2020 році. Через повномасштабне вторгнення більш ніж на рік довелося призупинити роботи. Торік знову повернулися до ідеї будівництва вітрової електростанції.
«Створення вітрової електростанції на Полтавщині – це пожвавлення місцевих бізнес-процесів, нові робочі місця, збільшення надходжень у бюджети, зокрема і за рахунок сплати податків й оренди. До слова, вартість орендної плати за землю під вітропарк більша, ніж за землю сільгосппризначення. Після отримання всіх дозволів на будівництво компанія розроблятиме програму соціального партнерства з громадою», – наголосив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.
У Глобинській громаді планується розмістити від 100 вітротурбін.
«Наша компанія прагне трансформуватися в більш ефективний, екологічно чистий і технологічний бізнес. Тому нині віддаємо перевагу відновлювальній енергетиці. Здійснюємо повний цикл реалізації проєктів від ідеї до промислової експлуатації об’єкта. Проєкт амбітний, але ми маємо усі ресурси, щоб втілити його в життя», – говорить представник компанії D.TEK, яка реалізовуватиме проєкт будівництва ВЕС на Полтавщині, Євген Паценко.
При розробці плану враховано розташування населених пунктів, мережу автодоріг, природно-заповідні території, інженерні мережі (газопроводи, лінії зв’язку), охоронні території тощо.
Попереду ще громадське обговорення проєкту, оцінка впливу на довкілля, робота із землевпорядною документацією.
Підпишіться, щоб отримувати листи.