• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Відбулося засідання Ради безбар’єрності

29 березня 2024, 20:22

  • Пресслужба ОДА
Люди За Столом (1)

Україна продовжує послідовний курс на створення безбар’єрного середовища для усіх громадян, бо на першому місці є потреби людини. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Ради безбар’єрності, що відбулося 29 березня за участі Першої леді України Олени Зеленської.

Від Полтавської області участь у засіданні взяли заступник начальника ПОВА Володимир Когут, представники структурних підрозділів Полтавської ОВА та голови громад.

«Інклюзивність, відкритість та високі стандарти якості життя — все це має бути не лише в столиці та великих містах. Але і в найбільш віддалених населених пунктах», — наголосив Денис Шмигаль.

«Нагадаю, коли ми підбивали минулого разу підсумки року, то відзначили тривожну цифру: для 50 % нашого суспільства люди з інвалідністю залишаються невидимими. Про те, що бачать людей з інвалідністю у громадських місцях, каже лише чверть опитаних. А насправді їх лише офіційно – три мільйони. І ще близько 300 тисяч додалося за два роки ворожого вторгнення. Соціальна невидимість завжди має лише одну причину – брак можливостей. Відкривати, а не закривати. Робити видимими людей через їхні потреби. Не маємо часу на формальні рішення. Нас і так щодня намагаються знищити. Натомість ми повинні навчитися зберігати й цінувати кожного жителя країни. Лише це шлях до спільного самозбереження й виживання», — наголосила у виступі Олена Зеленська.

Учасники засідання обговорили результати роботи міністерств та пріоритетні напрями в запровадженні фізичної безбар’єрності.

За словами Прем’єр-міністра, із 500 запланованих до виконання заходів із безбар’єрності у 2023 році виконана лише половина. Інші досі в роботі, і міністерства мають звернути на це увагу.

Прем’єр-міністр також виокремив напрямки, які є пріоритетними. Перший — це створення максимального простору можливостей для захисників.

«Ідеться про реформу ВЛК і МСЕК, про дебюрократизацію установ, про фізичну безбар’єрність в усіх закладах, куди може прийти захисник чи захисниця. Ми не одну нараду з цього приводу провели на міністерському рівні. Маємо розповсюдити цю практику на територію всієї нашої держави», — підкреслив Денис Шмигаль.

Також частиною безбар’єрності, за словами Глави Уряду, є самореалізація ветерана. Добре оплачувана робота, ефективне застосування своїх знань та умінь, опція створення власного бізнесу. Над цим Уряд також працює спільно з Міністерством економіки.

«Другий пріоритетний напрямок — відбудова за принципом «краще, ніж було». Де «краще» обов’язково означає «доступніше». Вся відновлена інфраструктура має відповідати стандартам інклюзивності та безбар’єрності. І місцевій владі це обов’язково треба враховувати під час розробки стратегічних документів та під час реалізації проектів», — зауважив Прем’єр-міністр.

Третій напрямок, який озвучив Денис Шмигаль, — цифрова безбар’єрність. Діджиталізація, за його словами, є нашою кроссекторальною темою, вона охоплює практично всі реформи, які зараз відбуваються.

«Тут ідеться про доступ до швидкісного інтернету навіть у віддалених громадах. Про можливості скористатися цифровими послугами для тих людей, які мають фізичні особливості. І, звичайно, про те, що кожен новий діжджитал-сервіс, який ми впроваджуємо, наближає нас до інклюзивного суспільства», — відзначив очільник Уряду.

Окремо Прем’єр-міністр наголосив на локальному вимірі безбар’єрності, який має забезпечити кожна громада, зокрема доступність громадських просторів та укриттів.

Голова Опішнянської громади Микола Різник розповів на раді про безбар’єрне середовще селища, забезпечення безперешкодного доступу до медичних закладів Опішні, надання адміністративних та соціальних послуг, залучення людей із інвалідністю до культурного життя.

Поділитись

Теги

безбар'эрність

Новина за темою

МКІП презентувало рекомендації щодо організаційної діяльності з питань безбар’єрності на підприємствах, в установах і організаціях у сфері культури
29/03/2024
#безбар’єрність: Як слухати, щоб підтримати людину
29/03/2024
Флагманський проєкт Міністерства освіти і науки України «Освіта для всіх»
29/03/2024
Нарада3

Нарада3

Учасники Наради (9)

Учасники Наради (9)

Володимир Когут (15)

Володимир Когут (15)

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
12-16 травня – Європейський тиждень громадського здоров’я «Інновації для стійкості: формування сталого майбутнього» 12-16 травня – Європейський тиждень громадського здоров’я «Інновації для стійкості: формування сталого майбутнього»
13/05/2025
Ветерани з Полтавщини стали срібними призерами всеукраїнських змагань з волейболу сидячи
13/05/2025
Якщо обов’язок виконання судового рішення покладено на ДВС, а не на керівника юридичної особи – боржника, то в діях такого керівника відсутній склад умисного невиконання рішення
13/05/2025
Це лише одна хвилина
13/05/2025
У Кременчуцькій гуманітарно-технологічній академії відбулася урочиста церемонія нагородження талановитої учнівської та студентської молоді, педагогічних працівників за підсумками року
13/05/2025
У Полтавському фаховому коледжі мистецтв імені М.В. Лисенка відбувся концерт європейської музики
13/05/2025
Завершується реєстрація на засідання круглого столу «Збереження біорізноманіття – запорука відновлення»
13/05/2025
В обласному центрі відбудеться книжковий ярмарок
13/05/2025
Виставка «М. О. Олеховський – корифей музейництва на Полтавщині: до 170-річчя з дня народження»
13/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту