• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Триває європейський тиждень імунізації

23 квітня 2024, 11:15

  • Департамент охорони здоров’я
Yeti

Із 21 по 27 квітня 2024 року Європейський регіон ВООЗ відзначає європейський тиждень імунізації.

Мета цього широкомасштабного заходу – підвищити серед громадськості розуміння важливості вакцинації для попередження небезпечних захворювань та збереження життя. Цього року європейський тиждень імунізації співпадає з 50-ю річницею впровадження Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ) «Розширеної програми імунізації», мета якої – забезпечити доступ до життєво необхідних вакцин кожній дитині в світі незважаючи на регіон проживання та соціоекономічний статус.

«Протягом цьогорічної кампанії ми згадаємо найвизначніші досягнення програми за ці 50 років, які дозволили захистити декілька поколінь від небезпечних вакцинокерованих хвороб. Також ми звернемо особливу увагу на нагальну потребу досягнути високого рівня охоплення щепленнями в кожній громаді, аби попередити спалахи таких хвороб сьогодні та в майбутньому» – коментують у ВООЗ.

ФАКТИ ПРО ІМУНІЗАЦІЮ

Під час Європейського тижня імунізації нагадуємо 5 важливих фактів про нього:

  1. Імунізація дозволяє зберегти від 2 до 3 мільйонів життів щороку. 
  2. Завдяки імунізації в світі більше не фіксуються випадки натуральної віспи – цю небезпечну хворобу, внаслідок якої помирало 3 з 10 захворілих, було повністю викорінено.
  3. Наразі завдяки масовим кампаніям з вакцинації світ наблизився до викорінення поліомієліту – небезпечного захворювання, що може призводити до невиліковних паралічів. Ще відносно нещодавно – у 1988 році – вірус циркулював у 125 країнах світу, а кількість випадків захворювання сягала 350 тисяч. Зараз залишилося всього дві країни, де досі циркулює «дикий» вірус поліомієліту – Афганістан та Пакистан; станом на 29 лютого 2024 року в цих країнах сумарно було зафіксовано лише 15 випадків хвороби. Важливо також зазначити, що вірус поліомієліту 2 та 3 типів вже викорінено, і наразі в світі фіксується лише вірус поліомієліту 1 типу.
  4. Правець матерів та новонароджених було еліміновано в південно-східній Азії в 2016 році. В цьому регіоні проживає приблизно чверть населення земної кулі, і він став другим серед 6-ти регіонів ВООЗ, де вдалося досягнути елімінації правця матерів та новонароджених. А в 2017 році третім регіоном ВООЗ, де вдалося елімінувати це смертельно небезпечне захворювання серед матерів та немовлят, став Американський регіон. На жаль, повне викорінення правця неможливе, бо бактерія, що його викликає, знаходиться в навколишньому середовищі – в ґрунті та фекаліях багатьох тварин. Проте небезпечній хворобі можна запобігти завдяки дотримання гігієнічних вимог під час пологів та вакцинації, ефективність якої у випадку своєчасних ревакцинацій сягає 100%.
  5. Д
  6. еякі вакцини попереджують онкологічні захворювання, а саме вакцина проти гепатиту В, що профілактує розвиток раку печінки, спричиненого ускладненням гепатиту В, та вакцина проти вірусу папіломи людини, що профілактує розвиток 6 видів раку, викликаних вірусом папіломи людини.

Більше про вакцинацію можна дізнатися на Національному порталі з імунізації: vaccine.org.ua/

Довідково: Національний портал з імунізації було створено ГС «Коаліція за вакцинацію» завдяки підтримці американського народу, наданій через агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я“, який реалізується на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ України. Для прикладу було використано портали з імунізації, які вже давно та успішно функціонують в США та країнах Євроспільноти.

Провідний експерт Національного порталу імунізації – Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з імунізації.

Основні завдання порталу:

  • сприяти підвищенню охоплення профілактичними щепленнями та запобіганню вакцинокерованим захворюванням завдяки поширенню публікацій та навчальних матеріалів для громадськості та медичних працівників; розширювати можливості спілкування щодо безпеки, ефективності та використання вакцин у широкій спільноті пацієнтів, батьків, медичних установ і державних установ охорони здоров’я.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

Поділитись

Теги

здоров'я
медицина

Новина за темою

«Стань на варті свого серця» – поради, як запобігти серцево-судинним захворюванням
23/04/2024
У Полтаві провели засідання обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності
23/04/2024
У Полтавському базовому медичному фаховому коледжі відбувся День кар’єри
23/04/2024

Останні новини

Більше новин
Стартує відкрите голосування на визначення переможця Конкурсу дитячих фотографій «Заповідний край»! Стартує відкрите голосування на визначення переможця Конкурсу дитячих фотографій «Заповідний край»!
08/07/2025
«Від будинку до домівки»: Фундація Олени Зеленської та ЮНІСЕФ запускають спільну ініціативу для покращення житлових умов дітей у великих прийомних родинах
08/07/2025
Ірина Удовиченко відвідала з робочим візитом Посольство України у Литовській Республіці
08/07/2025
Переробна промисловість отримує нові можливості для відновлення
08/07/2025
До 100-річчя Феодосія Рогового
08/07/2025
«Пакунок школяра»: держава надаватиме гроші на підготовку «першачків» до школи
08/07/2025
Купівля-продаж нерухомості: які документи потрібні та на що звернути увагу
08/07/2025
Ветеран Pro — новий цифровий простір державних послуг для ветеранів та ветеранок в Дії
08/07/2025
Крок за кроком закриваємо дефіцит фінансування на виробництво дронів, заповнюємо українські виробничі лінії чіткими замовленнями – звернення Президента
07/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту