• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Пропущений строк для прийняття спадщини. Що робити в такому випадку?

25 травня 2024, 13:04

  • Юридичний департамент
Пропущений Строк Для Прийняття Спадщини

Нерідко на практиці трапляються ситуації, коли спадкоємці з тих чи інших причин не звертаються до нотаріуса для прийняття спадщини в зазначений законодавством строк. Цивільним Кодексом України (далі - ЦКУ) встановлено шестимісячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини.

Якщо спадкоємцем протягом встановленого строку не подано відповідної заяви, то вважається, що спадщина неприйнята. Необхідно звернути увагу, що згідно пункту 3 статті 1268 ЦКУ спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він не заявив про відмову від неї протягом шестимісячного строку.

У спадкоємців, які не звернулися до нотаріуса протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця та в результаті чого пропустили строк для прийняття спадщини, є 2 шляхи вирішення такої проблеми. Спосіб вирішення даної проблеми залежить від згоди та наявності інших спадкоємців.

Першим та простішим варіантом є ситуація, коли інші спадкоємці, що прийняли спадщину не заперечують проти прийняття спадщини особою, яка пропустила строк на її прийняття. В такому випадку можна звернутися до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини за місцем її відкриття разом з письмовими згодами всіх спадкоємців, які цю спадщину прийняли у встановлений законом строк.

Другим та складнішим шляхом для спадкоємців, які пропустили строк для прийняття спадщини, є подача позову до суду про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини за наявності поважної причини пропущення такого строку. В такому випадку інші спадкоємці відсутні або заперечують проти прийняття спадщини  спадкоємцем, який пропустив строк для її прийняття.

Зверніть увагу, що причини пропущення строку повинні бути поважними, такими можуть бути лише об’єктивні та непереборні проблеми, наприклад, такими можуть бути: тривале лікування хвороби; необізнаність спадкоємця про існування заповіту складеного на його імʼя: відбування покарання в місцях позбавлення волі; перебування протягом тривалого часу за кордоном; перебування на строковій військовій службі у Збройних Силах України; тривале відрядження, зокрема закордонне тощо. Наведений перелік поважних причин не є вичерпним.

Необхідно зазначити, що судом переважно враховуються обставини, які підтверджені відповідними документами та доказами. Такі причини пропуску строку, як похилий вік, непрацездатність, юридична необізнаність, необізнаність особи про наявність спадкового майна, відсутність коштів, несприятливі погодні умови, не можуть бути визнані судом поважними.

Отже, якщо громадянин отримав інформацію про відкриття спадщини, ймовірним спадкоємцем якої він є, необхідно не зволікати, звернутися до нотаріуса та з’ясувати всі необхідні питання, після чого подати заву про прийняття спадщини.

Поділитись

Теги

право
Полтавщина

Новина за темою

В яких випадках потрібна експертна грошова оцінка земельної ділянки
25/05/2024
Якщо обов’язок виконання судового рішення покладено на ДВС, а не на керівника юридичної особи – боржника, то в діях такого керівника відсутній склад умисного невиконання рішення
25/05/2024
Вдосконалено правове регулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи
25/05/2024

Останні новини

Більше новин
Обласний молодіжний центр — тепер частина АМЦУ! Обласний молодіжний центр — тепер частина АМЦУ!
20/05/2025
Субсидія на оренду житла для ВПО стала ще доступнішою
19/05/2025
Т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут відвідав один із медичних центрів Сил Оборони
19/05/2025
Нові правила оплати лікарняних: що змінилося з 4 квітня 2025 року
19/05/2025
Як дізнатися оновлений розмір житлової субсидії після перерахунку?
19/05/2025
Полтавська ОВА підписала меморандум про співпрацю з філією Deutsche Welthungerhilfe e.V. в Україні
19/05/2025
На Полтавщині відзначили переможців конкурсу «Олімпіада геніїв України»
19/05/2025
Громадські слухання щодо оцінки впливу на довкілля планованої діяльності суб’єктів господарювання
19/05/2025
Ефективні методи роботи з кривдниками: на Полтавщині провели навчання
19/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту