29 травня 2024, 18:49
«Найбільша кількість випадків домашнього насильства зафіксована у Кременчуцькій громаді – 294 випадки. У Полтавській громаді – 227, Глобинській – 100, Горішньоплавнівській – 67, Новосанжарській – 45, – зауважила Олена Панова. – Хочу відзначити, що незважаючи на значну кількість повідомлень, у цих громадах налагоджена взаємодія між органами поліції та уповноваженими особами щодо координації заходів реагування на факти вчинення насильства».
Начальник ювенальної превенції поліції Полтавщини Ірина Москаленко поінформувала, що за 4 місяці поточного року на оперативну лінію «102» надійшло 873 повідомлення про вчинення домашнього насильства, де можуть бути присутні діти.
«Також за вказаний період отримали 195 повідомлень від неповнолітніх щодо вчинення домашнього насильства, у ході реагування на які знайшли своє підтвердження 94 випадки. Працівниками поліції вжиті відповідні заходи реагування, зокрема кривдників притягнуто до адміністративної відповідальності», – розповіла Ірина Москаленко.
Начальник служби у справах дітей обласної військової адміністрації Ірина Фоменко акцентувала, що під час війни найнезахищенішими є діти. Тому спільне завдання всіх служб –максимально приділяти увагу сім’ям, які потребують допомоги. Вони не мають залишатися сам на сам зі своїми проблемами.
«На перше січня 2024 року на обліку в службі у справах дітей перебувало 2693 дитини, які опинилися в складних життєвих обставинах. Із них 407 дітей, які постраждали від насильства. Також побільшало й випадків жорстокого поводження з дітьми. Особливої уваги потребують сім’ї, які не виконують своїх обов’язків. Діти, які виховуються в таких родинах, перебувають під зоною як нашої відповідальності, так і неурядових організацій. Із представниками поліції проводимо постійну профілактичну роботу з батьками», – сказала Ірина Фоменко.
Крім того, Олена Панова розповіла, що в Україні під патронатом Першої леді Олени Зеленської розпочато Національний пілотний проєкт з надання невідкладних проміжних репарацій для постраждалих від сексуального насильства (СНПК) в період війни.
«Наразі при фінансовій підтримці Урядів Франції та Бельгії триває тестова фаза пілотного проєкту, під час якої планується виплата невідкладних компенсацій в розмірі 3 000 євро для 500 постраждалих, а також забезпечення іншої допомоги, зокрема медичної та психологічної, через наявну систему перенаправлення», – розповіла Олена Панова.
Наразі в Полтавській області, на щастя, відсутні випадки СНПК, але особи, які постраждали від такої форми гендернозумовленого насильства, можуть звернутися до Центру допомоги врятованим в м.Полтаві, який є офіційним кейс-менеджером, та отримати репарації за національним проєктом.
Участь у заході взяли представники Департаменту соцзахисту населення Полтавської ОВА, Полтавського обласного центру соціальних служб, служби у справах дітей ОВА, правоохоронних органів області, представники райвійськадміністрацій та територіальних громад.
Підпишіться, щоб отримувати листи.