• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Афери з діпфейками

07 червня 2024, 09:24

  • Управління цифрової трансформації
Фейк

Якщо у соцмережі ви отримали прохання позичити гроші, навіть у формі голосового повідомлення - не поспішайте. Переконайтеся, чи справді знайомій людині потрібна фінансова допомога чи це шахрайських схем – «друг просить у борг».

Однією з найпоширеніших модифікацій цієї шахрайської схеми є розповсюдження фішингових посилань зі зламаних акаунтів з проханням проголосувати за дитину в конкурсі. У такий спосіб зловмисники намагаються переконати користувачів ввести авторизаційні дані на фейкових ресурсах.

Слід зазначити, що з розвитком технологій, нейромереж та штучного інтелекту, зловмисники почали активно користуватися новими можливостями у своїх схемах.

Діпфейк фішинг (від англ. deepfake – глибинна підробка) – це різновид шахрайства з використанням спеціального програмного забезпечення для створення підробних відео або аудіо. Ці фальшиві матеріали виглядають та звучать майже як справжні і використовуються для того, щоб переконати жертв розкрити особисту інформацію, здійснити фінансові транзакції або надати доступ до корпоративних ресурсів.

Наразі існує три основні види діпфейк фішингу:

- Аудіо діпфейк. Шахраї, маючи зразок голосу реальної людини, створюють підроблені аудіозаписи і відправляють їх знайомим цієї людини. Цей метод також може використовуватися для телефонних шахрайств.

- Відео діпфейк. Це класичний спосіб використання діпфейків, коли шахраї вставляють фотографії або відео справжньої людини в потрібний їм контекст. Наприклад, цей метод може бути використаний для створення фальшивих відеодзвінків.

- Комбіновані атаки. Це найскладніша на сьогоднішній день техніка, яка поєднує підроблені аудіо та відео в реальному часі, наприклад, під час відеоконференції.

Аби захиститися від діпфейк фішингу, дотримуйтеся наступних порад:

Зателефонуйте другу, який надіслав запит, щоб підтвердити його наміри, за відомим вам номером, а не за тим, що вказаний на сторінці у соцмережах. Оскільки, якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі.

Запитайте друга про те, що можете знати тільки ви - таке питання відразу викриє шахрая.

Напишіть спільним друзям у соцмережах і запитайте, чи не отримували вони подібних повідомлень від людини, яка просить у вас фінансову допомогу. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку всім підписникам зламаної сторінки, за якими ховається вірус або фішинговий ресурс.

Використовуйте сучасні антивірусні програми та системи захисту від фішингових атак, які можуть допомогти виявити та блокувати підозрілі процеси.

Окрім того, закликаємо вас захистити свої акаунти від можливого зламу (створюйте надійні паролі, використовуйте двофакторну автентифікацію, не переходьте за сумнівними посиланнями).

Окремо слід зазначити, що діпфейки можуть використовуватися ворогом для проведення ІПсО, тому важливо отримувати та звіряти інформацію з офіційними джерелами та використовувати фактчекінг.

На дайте зловмисникам себе ошукати!

За інформацією Департаменту кіберполіції

Поділитись

Теги

цифроваізація

Новина за темою

Уряд ухвалив нові правила для створення, адміністрування державних ІТ-систем та нові тендерні вимоги закупівлі послуг інтернет-провайдерів для держорганів
07/06/2024
У «Дії» з'являться медичні сповіщення
07/06/2024
Чому зникає мобільний звʼязок під час знеструмлень — дізнавайтеся в першому випуску «Що по зв’язку?»
07/06/2024

Останні новини

Більше новин
Дихайте легко: зміни способу життя для запобігання хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ) Дихайте легко: зміни способу життя для запобігання хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ)
17/05/2025
Артеріальна гіпертензія – тихий вбивця, якому можна протистояти
17/05/2025
У Полтаві презентували шостий том видання «Реабілітовані історією»
17/05/2025
17 травня на Полтавщині заплановані технічні вибухи
17/05/2025
Боротьба проти російських гібридних загроз і зміцнення двосторонніх відносин: Володимир Зеленський провів зустріч із Маєю Санду
16/05/2025
Полтавщина зберігає лідерство за темпами сівби ярих зернових та зернобобових культур
16/05/2025
Лідери України, Франції, Великої Британії, Німеччини та Польщі провели телефонну розмову з Президентом США Дональдом Трампом
16/05/2025
На платформі Дія.Освіта оприлюднено добірку мотиваційних відео BecomingX Ukraine
16/05/2025
Правила перевезення дітей у автомобілях
16/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту