Мета документу – зруйнувати гендерні стереотипи, які допускають насильство щодо жінок. Конвенція пропагує та захищає право людей на вільне від насилля життя та забороняє всі види дискримінації жінок.
18 липня 2022 року Україна офіційно завершила ратифікацію Стамбульської конвенції, передавши відповідні документи заступнику генерального секретаря Ради Європи Бйорну Берге.
Станом на квітень 2024 року GREVIO, моніторинговий орган Стамбульської конвенції, провів базову оцінку для 36 із 39 сторін конвенції.
З метою подальшої підтримки зусиль України в її імплементації Рада Європи опублікувала ключовий ресурс – дослідження «Після ратифікації: перспективні практики для просування реалізації Стамбульської конвенції», який доступний за посиланням https://rm.coe.int/ukr-2024-after-ratification-promising-practices-of-ic-ukr/1680afa03b
Радою Європи досліджено досвід країн, які імплементують конвенцію, з метою визначення спільних викликів та сфер перспективної практики відповідно до кожного з чотирьох принципів конвенції.
Зокрема перспективні практики включають наступне:
До речі офіційний переклад тексту Конвенції, а також низка корисних інформаційних матеріалів доступна на сайті Ради Європи http://surl.li/kcnrcr.
Основні цілі Стамбульської конвенції
Країни, що ратифікують Конвенцію, мають криміналізувати:
Країни-учасниці зобов'язуються
Конвенція також пропонує стратегії із попередження та запобігання насильству.
Підпишіться, щоб отримувати листи.