19 липня 2024, 11:06
Головував на зібранні директор Департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації Віктор Лисак. У роботі взяли участь заступники директора Департаменту охорони здоров’я Ігор Куделич та Юрій Курилко, директор із розвитку мережі Полтавського регіону АТ «Укрпошта» Павло Шестопал, головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Оксана Костюченко, в.о директора КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради» Ніна Дурдикулиєва, начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Полтавській області Наталія Андрієнко, голова Градизької територіальної громади Мирослав Носа, директор КНП «ЦПМСД» Градизької селищної ради Валентина Хавронюк.
Віктор Лисак подякував Градизькій громаді, яка буде пілотною для відпрацювання всіх організаційних питань: логістики, механізму залучення лікарів до роботи у віддалених селах, оформлення замовлень на ліки через «гарячу» лінію тощо. У 28 населених пунктах громади проживає понад 15 тисяч осіб. Відстань від Градизька до найвіддаленішого села Липове становить 60 кілометрів.
Медичне обслуговування мешканців громади забезпечує КНП «Центр ПМСД» Градизької селищної ради. У складі Центру – сім амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та шість фельдшерсько-акушерських пунктів.
У режимі онлайн до роботи долучився менеджер проєкту Артур Трохимець. Він презентував інфраструктуру АТ «Укрпошта» в області і, зокрема, у Градизькій громаді, половина мешканців якої проживає у селах. Із 27 сіл громади 21 обслуговують пересувні поштові відділення: два автомобілі з точки базування у Кременчуці і ще два – з Глобиного.
«У великих селах мобільна пошта перебуває довше, – сказав менеджер, – у малих – менше. І поки начальник відділення обслуговує людей, водій-листоноша їде до маломобільних громадян. Цей же час можна використати для надання медичних послуг, щоб люди не займалися самолікуванням, а за призначенням лікаря та електронними рецептами отримували необхідні препарати, зокрема й за програмою «Доступні ліки», які «Укрпошта» доставить безкоштовно».
У ході обговорення виникло чимало питань, що потребують додаткового опрацювання. Це, зокрема, дотримання температурного режиму при транспортуванні препаратів (вакцин, інсулінів тощо), оперативність телефонного зв’язку при оформленні замовлень на ліки, потреба в якісному інтернеті, поєднання графіку роботи лікарів амбулаторій з мережею і логістикою «Укрпошти».
Слушні зауваження висловила Валентина Хавронюк: «Ми зацікавлені у цьому проєкті, вивчимо усі його можливості й запропонуємо єдиний узгоджений маршрут. Адже декларуванням охоплені 95 відсотків населення і в кожному селі – свій сімейний лікар. Скажімо, я, як сімейний лікар, найкраще знаю потреби своїх пацієнтів і нікому їх не довірю».
Віктор Лисак додав, що, втілюючи проєкт, треба також врахувати потреби усіх пацієнтів із хронічними хворобами, які постійно потребують певних ліків.
Протягом наступного тижня усі потенційні учасники проєкту працюватимуть над розробкою карти-схеми, щоб вже у серпні пілот запрацював на повну потужність. У вересні заплановано зробити перші висновки, щоб напрацьований досвід поширювати на всю область та Україну.
Підпишіться, щоб отримувати листи.