08 серпня 2024, 11:16
Про це на брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини повідомила начальник відділу організації протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів і ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Наталія Карпенко.
«Усі домашні тварини, що захворіли на сказ, були не вакциновані, – зауважила Наталія Карпенко. – Якщо ж у людини був контакт із хворою на сказ твариною, необхідно якомога швидше, але не пізніше 14 днів з моменту контакту, звернутися за антирабічною допомогою до закладів охорони здоров’я».
На території Полтавської області фахівці державних лікарень ветеринарної медицини постійно проводять профілактичні щеплення тварин проти сказу. В районах та невеликих населених пунктах спеціалісти здійснюють подвірний обхід приватного сектору для проведення імунізації тварин. У містах та селищах створюють тимчасові пункти вакцинації та графіки з датами та адресами вулиць. Також власники тварин можуть самостійно звернутись до державних лікарень ветмедицини або приватних клінік, де можна зробити профілактичні щеплення.
Із метою профілактики з початку року фахівці державної служби ветеринарної медицини області щепили проти сказу понад 174 тисячі тварин, з них собак – 84 тисячі (919 – безпритульні), котів – 81 тисяча (327 – безпритульні), інші (ВРХ, ДРХ) – 8,5 тисяч.
На сьогодні, як і в минулі роки, Держпродспоживслужба Полтавщини з державного бюджету на 100% забезпечена антирабічною вакциною та одноразовими шприцами для проведення щеплень тваринам.
Підпишіться, щоб отримувати листи.