Серед учасників – управлінці з медичної та соціальної сфер, психологи та психотерапевти, керівники проєктів неурядового сектору, вчителі, лікарі зі 122 територіальних громад 20 областей країни.
Від Полтавської областу участь у заході взяли заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Василенко та регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлія Ющенко.
Олена Зеленська відзначила успішне запозичення найкращих закордонних практик із надання підтримки в питаннях ментального здоров’я, але водночас – також унікальність української ситуації.
«Хоч хороших методик багато і ми їх активно опановуємо, жодна не може відповісти одразу на всі наші виклики. Бо жодна з прогресивних країн не переживає того, що переживаємо ми. І команда програми зрозуміла: увібравши все найкраще зі світу, програма має бути унікальною, українською», – сказала дружина Президента.
Перша леді приділила окрему увагу суто українській методиці, яку вже вдалося напрацювати в межах ініціативи.
«Вона полягає в тому, щоб рухатися не від діагнозу, а від стану людини. Тобто почати допомагати людині якомога раніше, доки її травматичний досвід не виріс у розлад. Це значить, що подолання проблеми може починатися навіть не в кабінеті психолога чи психотерапевта, а вже в розмові із сімейним лікарем чи з консультантом у Центрі життєстійкості, – зазначила Олена Зеленська. – Саме для цього зміни мають відбутися і в громадах».
Під час зустрічі учасники відзначили, що вже майже 100 тисяч медиків пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP, у центрах життєстійкості надали 350 тисяч послуг, 209 тисяч педагогів закінчили навчання з уміння розпізнавати зміни стану школярів, 739 роботодавців упровадили політику з підтримки ментального здоров’я.
Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яку ініціювала Олена Зеленська, здійснює Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів за експертної підтримки ВООЗ.
#тияк
Підпишіться, щоб отримувати листи.