14 вересня 2024, 21:43
Як повідомила дружина Президента України Олена Зеленська, опитування охопило 15 країн: Україну, США, Велику Британію, Бразилію, Данію, Естонію, Фінляндію, Францію, Ірак, Японію, Кенію, Литву, Катар, Сербію й Туреччину. Із кожної з них взяли участь 300 батьків і стільки ж дітей віком від 13 до 17 років. Вивчали пʼять аспектів: безпека дітей під час війн, у школі й інтернеті, добробут удома та екологічні загрози.
«Це ті основні теми, яким ми присвятили цьогорічний, четвертий Саміт перших леді та джентльменів у Києві. У безпеки, а надто дитячої, багато вимірів, і ми спеціально дослідили основні загрози, із якими стикаються чи можуть зіткнутися всі діти світу, незалежно від країни, де живуть», – сказала перша леді.
Так, згідно з опитуванням:
Водночас у Японії, Сербії, Україні й Туреччині війна та пов’язані з нею небезпеки домінують серед занепокоєнь дітей.
Майже кожна четверта дитина безпосередньо постраждала від війни, а 67% зазнали її непрямого впливу. Лише 31% батьків і 33% дітей, які безпосередньо постраждали від війни, високо оцінюють свій психічний стан.
«Непрямий вплив війни відчувається у відповідях навіть у тих країнах, де війни зараз немає. Це доводить те, про що ми в Україні часто кажемо: розв’язана Росією війна впливає на весь світ і на всіх дітей», – підсумувала перша леді.
Детальні результати дослідження можна переглянути за цим посиланням.
Опитування провела компанія Catalyse Research спільно з BRAND UKRAINE за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) на замовлення Саміту.
Підпишіться, щоб отримувати листи.