Заступник начальника ОВА Максим Калінін зауважив, що такі тематичні зустрічі влади та підприємців спрямовані на налагодження партнерства та плідної співпраці у покращенні бізнес-клімату.
«Ми вже обговорювали низку важливих для бізнесу тем, з’ясовували різні питання місцевого рівня та сприяємо вирішенню проблемних питань підприємств на центральному рівні, – зазначив Максим Калінін. – Наразі на ринку праці гостро відчувається брак робочої сили. Тож пріорітетним напрямом є сприяння забезпеченню кваліфікованими спеціалістами бізнесу, пошук різних способів спонукати роботодавців до офіційного працевлаштування».
На зустрічі обговори питання навчання та працевлаштування людей з інвалідністю, їх професійного навчання, створення деяких умов праці, компенсації роботи за облаштування робочого місця для таких людей. Поспілкувались про державні та обласні ініціативи, грантові програми підтримки.
Директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавідієва розповіла про державні компенсаційні програми для роботодавців на працевлаштування людей з інвалідністю. Також розповіла про ваучери на навчання. Докладніше зупинилася на роботі офісу «Зроблено в Україні».
«У межах роботи Офіс служби зайнятості надає підтримку бізнесу. Надає інформацію про урядові програми підтримки українського виробника та умови участі в них. Це й мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу, грант для ветеранів/ветеранок та членів їх сімей на організацію власної справи, грант на розвиток переробних підприємств, модернізацію виробництва, – розповіла Катерина Клавдієва. – На Полтавщині вже працюють два такі Офіси. Ще два планують відкрити в Лубенському та Миргородському районах».
З питання «Підвищення кваліфікації працівників на замовлення роботодавців» поінформувала т.в.о. директора Полтавського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Валерія Коваль. Вона презентувала роботу центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.
Директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончакосвський розповів про професійно-технічне навчання, сучасні навчально-практичні центри, дуальну освіту.
Загалом до зустрічі долучилися 213 підприємців. У межах компетенцій підприємцям дали відповіді на питання щодо умов роботи підприємств під час воєнного стану.
Нагадаємо, що такі зустрічі Полтавська ОВА проводить щотижня. Інформація про час та теми майбутніх зібрань у межах платформи «Діалог влади та бізнесу» буде оприлюднена на ресурсах облвійськадміністрації.
Підпишіться, щоб отримувати листи.